مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 81
مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید

مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید می خواهیم در این نوشته در مورد مضرات مصرف زیاد آناناس توضیح دهیم. شما می دانید که خوردن هر چیزی بیش از اندازه باعث بیماری می شود. در صورت تمایل به شما توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید

آناناس سرشار از ویتامین ها، آنزیم ها و آنتی اکسیدان هاست. آنزی بروملین موجود در آناناس برای تقویت دستگاه گوارش و بهبود زخم ها بسیار موثر است بنابراین معمولا برای بیمارانی که جراحی کرده اند یا در بیمارستان بستری هستند ، مصرف آناناس توصیه می شود. از طرفی دیگر به دلیل کم کالری بودن، بدون چربی بودنو مقدار کم سدیم و مقدار بالای ویتامین ث که دارد برای افرادی که در حال کاهش وزن هستند توصیه میشود.

ولی مصرف آناناس در مقدار کم توصیه میشود و به هیچ عنوان نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. ضمن این که آناناس یکی از نرم کننده های گوشت است بنابراین در آشپزی هم کاربرد زیادی دارد ولی با یان وجود خوردن بیش از حد آناناس می توند منجر به حساسیت دهان از جمله لب ها ، زبان و گونه ها شود.

مصرف زیاد آناناس

دلیل آن مقدار بالای ویتامین ث موجود در آناناس است. مصرف زیاد آناناس می تواند منجر به اسههال، تهوع، استفراع، دل درد یا سوزش سر دل شود. از سویی دیگر مصرف بالای آناناس به خصوص اگر کاملا رسیده نباشد منجر به حساسیت معده و سنگین شدن معده و احساس لمس شدن بدن خواهد شد. اگر دچار این علایم شدید بهتر است از یک دمنوش که طبع گرم داشته باشد به همراه عسل استفاده کنید و در صورت از بین نرفتن تحریکات به پزشک مراجعه نمایید چون ممکن است به آناناس حساسیت داشته باشید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مضرات مصرف زیاد آناناس را بدانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار