مزایای جراحی آندوسکوپی سینوس!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 396
مزایای جراحی آندوسکوپی سینوس!

مزایای جراحی آندوسکوپی سینوس!

مهم ترین مزیت این روش جراحی آن است که با ورود آندوسکوپ نیاز به جراحی باز بینی برطرف شد. در واقع در مقایسه با قبل، مساله خطرات، احتمال آلودگی، جراحت و آسیب ناشی از تیغ جراحی به شکل قبل از بین رفته است. اکنون عمل جراحی در فضای بسته سینوس و با امکانات بهتر انجام می شود. استفاده از آندوسکوپی برای دسترسی به ناحیه گذر گاهی سینوس ها و پاک کردن این ناحیه از بیماری ، نقش کلیدی دارد.

علاوه بر این، جراحی پولیپ بینی و بازکردن مجراری سینوس از راه طبیعی بدون خارج شدن مخاط داخل بینی بیمار از دیگر محاسن این وسیله جراحی است. در جراحی های متداول، معمولا سینوس فکی از راه های غیر از مجرای اصلی سینوس، باز می شود. امروز ثابت شده است که جهت حرکت مایعات ترشح شده داخل سینوس، همیشه به سوی مجرای خروجی اصلی است و حتی اگر سوراخی بزرگ در محلی غیر از سوراخ اصلی ایجاد کنیم، باز هم ترشحات تمایل دارند، از همان سوراخ اصلی مسدود شده خارج شوند. این موضوع اهمیت باز کردن مجرای اصلی خروج ترشحات سینوس را نشان می دهد. در جراحی از طریق آندوسکوپ، این امکان وجود دارد که با داخل کردن آندوسکوپ به دورن بینی ، مجرای خروجی سینوس ها را از راه اصلی باز کنیم. مشکلات این عمل برای بیمار، بسیار کمتر از عمل هایی است که در آنها از روش های برش های زیر لب و برداشتن استخوان سینوس استفاده می شود. با این نوع عمل های جراحی می توان عملکرد سینوس را به حالت طبیعی برگرداند، از این رو به نام جراحی عملکردی آندوسکوپی هم معروف هستند.

جراحی آندوسکوپی سینوس چه عوارضی دارد؟

از آنجا که محدود دید آندوسکوپ باریک است، امکان آسیب عناصر تشریحی نزدیک به هم و عوارض ناگوار وجود دارد. با وجود تمام دشواری های این روش، بیماری که توسط جراحی خبره تحت عمل جراحی قرار گیرد، تا حد زیادی می تواند مطمئن باشد پس از عمل با مشکلی مواجه نخواهد شد و عوارض ناشی از عمل جراحی نیز بسیار اندک خواهد بود. سینوس های “اتمویید” از یک طرف با “لامینا پاییراسه” یا ورق های کاغذی شکل از کره چشم جدا شده و در بالا هم توسط “لامینا کریبروزا” و یا ورقه سوراخ دار از مغز جدا می شوند. معمولا پزشکان جراح به کار کردن در اطراف آنها تمایل ندارند، زیرا خطر مننژیت، کوری و مرگ را برای بیمار در پی دارد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مزایای جراحی آندوسکوپی سینوس!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار