مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی, طب سنتی تعداد بازدید: 307
مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر

مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر

پرشین طب – دانستنی های پزشکی| به گزارش پرشین طب؛ مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر می خواهیم در این نوشته در مورد مزاج های مختلف صحبت کنید و به شما بگوییم که مزاج شما به چه صورت می باشد. در صورت تمایل با پرشین طب همراه باشید.

مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر

انواع مزاج مغز از نگاه طب سنتی

مهدی یوسفی درباره انواع مزاج مغز اظهار داشت: مزاج شناسی از اصول اصلی طب سنتی است و با دانستن مزاج می‌توان بهتر زندگی کرد.

نشانه‌های گرمی مزاج مغز

به گفته وی سرخی رو و چشم, رشد سریع موهای سر در دوره نوزادی و سیاهی مو, طاسی سر در پیری, سردرد در اثر تابش مستقیم آفتاب به سر و مصرف غذاها و نوشیدنی‌های گرم, داشتن خواب سبک و کم, پُرحرفی و زیرکی؛ نشانه‌های گرمی مزاج مغز است.

نشانه‌های سردی مزاج مغز

این متخصص طب سنتی ادامه داد: صافی و سفیدی موهای سر, رشد کُند موها بعد از تولد, رنگ سفید چهره از نشانه‌های سردی مزاج مغز است. ابتلا زیاد به سرماخوردگی و بروز ترشحات پشت حلق یا نزله, آبریزش بینی زیاد, خواب زیاد و سنگین, کُندی در انجام امور روزانه نیز از نشانه‌های دیگر سردی مزاج مغز است.

مزاج خود را بشناسید؟

مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر

نشانه‌های خشکی مزاج مغز

 رشد سریع موها بعد از تولد, داشتن موهای مجعد و طاس شدن سریع موها, عدم وجود ترشحات از بینی یا خشمی بینی, داشتن حواس ۵ گانه بسیار تیز و قوی, حرکات سریع, خواب کم و همچنین مطالب علمی را به کندی یاد گرفتن از نشانه‌های خشکی مزاج مغزاست.

نشانه‌های تری مزاج مغز

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: داشتن موهای بسیار صاف, طاس نشدن در بزرگسالی, ترشحات بسیار زیاد از بینی, خواب سنگین و زیاد, حواس ۵ گانه کُندی, مطالب را کُند یاد گرفتن و زود فراموش کردن؛ از نشانه های بارز تری مزاج مغز است.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مزاج خود را بشناسید؟ سرد، گرم، خشک یا تر”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار