مراقب مصرف داروهای هورمونی و نیروزا باشید!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 323
مراقب مصرف داروهای هورمونی و نیروزا باشید!

مراقب مصرف داروهای هورمونی و نیروزا باشید!

باید بدانیم که مصرف داروهای هورمونی و نیروزا بدون عوارض نیستند ، باید بدانیم که مصرف این مواد نیروزا باعث می شود تا اختلالاتی در بدن ایجاد شود ، یک متخصص بالینی در مورد مصرف این داروهای هورمونی و نیروزا هشدار داده است ، اینکه با مصرف زیاد این داورها احتمالا شیوع سرطان سینه در مردان وجود دارد. بیماری سرطان سینه در این سال ها در بین مردان افزایش چشمگیری داشته است ، بهتر است قبل از مصرف این داروها و مواد هورمونی و نیروزا با پزشک متخصص مشورت کنید تا بعدا باعث پشیمانی و مشکلات و بیماری خطرناک نشود.

دكتر علی شجاعی با تاکید بر لزوم تشخیص زودرس سرطان پستان برای افزایش شانس موفقیت درمان و همچنین افزایش طول عمر با کیفیت بیمار، اظهار داشت: متاسفانه این بیماری در کشور ما معمولاً در مراحل پیشرفته شناسایی می‌شود؛ چراکه روش‌های غربالگری چندان جدی گرفته نمی‌شود. بر همین اساس فعالیت بدنی و تغذیه مناسب و همچنین جدی گرفتن برنامه‌های غربالگری در این بیماری بسیار اهمیت دارد.

شجاعی با اشاره به نقش برخی مواد غذایی در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان، ادامه داد: هر چند این موضوع کاملاً ثابت نشده است، اما مطالعات نشان داده که مکمل‌ها و ویتامین «D» می‌توانند در پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی و همچنین برخی سرطان‌ها از جمله سرطان پستان موثرند. روغن زیتون، شیر سویا و امگا ۳ نیز بسیار توصیه شده است. البته مکمل‌ها نباید خودسرانه مصرف شوند و باید با تجویز پزشک باشد.

این متخصص پاتولوژی بالینی، زیاد بودن هورمون‌های جنسی مردانه را از عوامل خطر این بیماری خواند و افزود: مصرف الکل نیز یکی از عوامل خطر جدی سرطان پستان محسوب می‌شود. سیگار نیز در بسیاری از سرطان‌ها از جمله ریه و مثانه نقش دارد. خانواده‌های افراد سیگاری نیز در معرض دود سیگار و همچنین در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

شجاعی ضمن هشدار نسبت به مصرف داروهای هورمونی در باشگاه‌های بدنسازی، خاطرنشان کرد: اضافه تستوسترون در بدن فرد به استروژن تبدیل شده و نهایتاً بافت سینه نامتقارن و بزرگ می‌شود و همین امر شخص را مستعد ابتلا به سرطان پستان می‌کند که معمولاً نیز در درجات بالای بیماری شناسایی و کشف می‌شوند.

منبع : tasnimnews.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مراقب مصرف داروهای هورمونی و نیروزا باشید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار