مدیریت کردن میلیا با این نکات!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 283
مدیریت کردن میلیا با این نکات!

مدیریت کردن میلیا با این نکات!

میلیا لکه های کوچک سفید رنگی هستند که بر روی پوست ظاهر می شوند. آنها سرسفید به نظر می رسند اما بزرگتر و مقاوم تر (سمج تر) می شوند. آنها خوشه ی کوچکی از سلول های پوست هستند که بر روی پوست تجمع می کنند.

میلیا در نوزادان تازه متولد شده بسیار شایع است. در نوزاد متولد شده ممکن است لکه های سفیدی بر روی بینی و یا گونه ها دیده شود. حتی در بعضی از موارد در اطراف چشم و یا داخل دهان هم میلیا دیده می شود. البته این لکه های سفید بدون درد هستند. این لکه ها نیازی به درمان ندارند و پس از چند هفته یا چند ماه خود بخود رفع خواهند شد.

همچنین میلیا در افراد بزرگسال هم دیده می شود. لکه های سفید و براق ِ یک دستی که بر روی صورت و پیشانی پدیدار می شوند البته نه سوزش دارند و نه دردی را ایجاد می کنند اما زیبایی تان را از بین خواهند برد. به همین دلیل ممکن است شما بخواهید همیشه تنها بمانید .

بعضی از افراد نیز دارای پوستی خاص هستند که همیشه در معرض ابتلا به میلیا می باشد. در چنین افرادی تعداد و اندازه میلیا افزایش می یابد. این گونه افراد باید هر چند سال یکبار میلیا را درمان کنند.

یک نوع میلیای ثانویه هم داریم که معمولا در مناطقی از پوست که آسیب دیده است بوجود می آید. حال ممکن است پوستی سوخته باشد و یا هر آسیب دیگری به آن وارد شده باشد. این گونه میلیاها استعداد بزرگتر و زشت تر شدن را نسبت به میلیا اولیه دارند.

میلیا در برخی افراد پیشرفت می کند. حال این گروه می بایست:

از کرم های ضد آفتاب به طور منظم استفاده کنند

این کرم ها از آسیب ناشی از اشعه ماورای بنفش خورشید UV به پوست جلوگیری خواهند کرد.

واقعیت این است که میلیا بیشتر در بخش هایی از بدن که در معرض اشعه ماورای بنفش قرار دارد، دیده می شود. با استفاده از کرم های ضد آفتاب سرعت انتشار میلیا را کاهش دهید.

لایه برداری از پوست خود

میلیا را می توان با لایه برداری از پوست خود خنثی کرد. این کار را می توانید بوسیله اسکراب های لایه بردار انجام دهید تا سلول های مرده پوست کاهش پیدا کند و ملیا شانسی برای تکثیر نداشته باشد.

درمان میلیا بسیار آسان است. حال به برخی از ین درمان ها اشاره می کنیم :

سوزن استریل میتواند سلول های مرده پوست را بیرون بکشد. این روش در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است اما حال تا حدودی سود خود را از دست داده است. متخصص پوست با استفاده از یک سوزن استریل سلول های مرده را بیرون می کشد اما این عمل دردناک است و خطر زخم شدن پوست را در پی دارد.

استفاده از دستگاه فرکانس رادیویی. این روش درمانی، به روش های دیگر ترجیح داده می شود. پوست را با استفاده از ژل بی حس کننده موضعی برای حدود ۳۰ دقیقه بی حس می کنند و با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی سلول های پوستی مشکل دار را سوخته و از بین می برند. این دستگاه با تماس مستقیم با پوست، بسیار دقیق عمل میکند.

پوست سیاه بیشتر در معرض میلیا قرار دارد پس توصیه می شود که از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید، حتی بعد از درمان نیز کرم های ضدآفتاب را ادامه دهید. این مشکل معمولا در طول چند ماه حل می شود.

همچنین دو روش دیگر نیز وجود دارد که از آن می توان برای از بین بردن میلیا استفاده کرد. یکی از آنها لیرز درمانی است و دیگری شیمی کوتر نام دارد که به دلیل عوارض این روش از آن استفاده نمی شود.

منبع : healthmeup

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مدیریت کردن میلیا با این نکات!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار