مدام دچار زخم دهان می شوید؟ این راه‌ها را امتحان کنید

مجموعه: سلامت, سلامت دهان و دندان تعداد بازدید: 252
مدام دچار زخم دهان می شوید؟ این راه‌ها را امتحان کنید

مدام دچار زخم دهان می شوید؟ این راه‌ها را امتحان کنید

از زخم هایی که می تواند هر فردی را کلافه کند، می توان به زخم زبان اشاره کرد. این زخم در شرایطی ایجاد می شود که عادات بد غذایی را کنار نگذاشته باشیم. اگر این‌گونه زخم ها بزرگ شوند، می توانند فوق العاده دردناک باشند و به طور حتم انرژی غذا خوردن را نیز از فرد سلب می کنند. راه های درمانی خانگی مداوای زخم دهان بسیار است که با بهره گیری از آنها می توانید خیلی سریع، زخم دهان را بهبود بخشید. حال می خواهیم در این نوشته چندین راه حل به وسیله مواد مختلف غذایی به شما آموزش دهیم که به طور حتم نتیجه مطلوب را بلافاصه خواهید گرفت.

جوش شیرین
جوش شیرین خواص اسیدی داره که میتونه زخم رو خوب کنه. فقط کافیه با استفاده از کمی جوش شیرین و کمی آب یه خمیر غلیظ درست کرده و مستقیم روی زخم بذارین و برای ۲۰ دقیقه صبر و حوصله کنین، بعد دهانتون رو با آب معمولی بشورین. این کار رو چند بار در روز تکرار کنین.

پیاز
پیاز آنزیم هایی داره که از گسترش بیشتر باکتری ها جلوگیری کرده و اونا رو میکشن. همچنین خواص خنک کنندگی هم داره. میتونین با استفاده از یه پیاز خام یا آب پیاز، زخم ها رو درمان کنین.

چای کیسه ای
چای حاوی تانن است که برای درمان همه نوع التهابی موثره. تمام کاری که باید انجام بدین اینه که یه چای کیسه ای که استفاده کردین رو برای دو تا سه ساعت بذارین داخل یخچال تا خنک بشه. بعد اون رو روی زخم های دهان بذارین. برنامه خاصی برای اینکه چند بار این روش رو انجام بدین وجود نداره. (میتونین هر چقد که خواستین این روش رو امتحان کنین اما یادتون باشه که زیاده روی نکنین)

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “مدام دچار زخم دهان می شوید؟ این راه‌ها را امتحان کنید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار