محصولات دارویی زنبور عسل

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 362
محصولات دارویی زنبور عسل

محصولات دارویی زنبور عسل

۱/ درمان دو بخشی

زنبور درمانی شامل دو بخش است ؛ یک بخش آن استفاده از فرآورده های زنبور برای درمان درد است و بخش مهم و مورد نظر ما استفاده از نیش زنبور برای درمان است. اما بخش دیگر استفاده از ترکیب های جانبی زنبور برای درمان است.

۲/ بره موم

محمد جزایری معتقد است زنبورها همراه فرآورده اصلی خود یعنی عسل چند محصول دیگر نیز تولید می کنند. از جمله رویال ژل ، موم ، بره موم و گرده گل که هر کدام از این فرآورده ها خواص خاص خود را دارند. برای مثال رویال ژل غذای ملکه زنبورهاست که تنها چند روز به شفیره ها داده می شود. بره موم خاصیت ضد میکروبی دارد و می تواند در بهبود و درمان بیماری های میکروبی و ویروسی از قبیل سرما خوردگی، بعضی از اختلال های تنفسی، گلودرد و بعضی از عفونت ها موثر است.

۳/ عسل

اما برای ضعف عمومی بدن که گاهی همراه با سرگیجه و سستی دیده می شود، مصرف گـرده گل توصیه می شود اما استفاده از محصولات تولید شده توسط زنبور به همین جا ختم نمی شود. به این معنی که برای درمان معده درد و سردرد و بسیاری از بیماری های دیگر مصرف خود عسل البته به شرطی که دیابت نداشته باشید.

۴/ رویال ژل

اکثر فلزات مورد نیاز بدن مثل آهن، منیزیم، روی و اکثر ویتامین ها و همچنین کلسیم و پتاسیم در رویال ژل وجود دارند. برای هر بیماری فرآورده موثر آن بیماری را توصیه می کنیم؛ برای مثال برای بازگرداندن قوای جسمی در افرادی که به دلیل کهولت سن توان بدنی و استحکام استخوان های آنها کم شده رویال ژل موثر می باشد و به دلیل خواصی که دارد می توانند انرژی مورد نیاز فرد کهنسال را تا حدودی احیا کند و در بازگرداندن قوای بدنی تا حدودی موثر است.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “محصولات دارویی زنبور عسل”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار