ماکارونی خوردن هم برای زنان خطرناک است؟!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 297
ماکارونی خوردن هم برای زنان خطرناک است؟!

ماکارونی خوردن هم برای زنان خطرناک است؟!

شاید یکی از غذاهایی که بسیار مورد علاقه شماست و به هیچ عنوان در طول هفته پخت آن را ترک نمی کنید، ماکارونی باشد. این غذا نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این غذا به دلیل ارزش غذایی خوبی که دارد مورد توجه ورزشکاران نیز می باشد و آنها در وعده های خود به کرات از ماکارونی استفاده می کنند. همانطور که مطمئنا همه ما می دانیم، در علم نوین پزشکی هر روزه شاهد آن هستیم که در خصوص موضوعات مختلفی، بحث و تبادل نظر می شود به نوعی این تبادلات نظر به کشف ایده یا نظریه ای در خصوص موضوع مورد بحث می انجامد. حال نوبت به ماکارونی رسیده است که از زیر تیغ این نظریات رد شود. در تازه ترین نتایج مهم در مورد ماکرونی، متخصصان امر به نتایج جالبی دست یافتند.

متخصصان علوم تغذیه در تحقیقاتی تازه متوجه شدند که خوردن ماکارونی موجب بروز بیماری‌های قلبی و ایجاد اختلالات جدی در رگ‌های خونی زنان می‌شود. کار‌شناسان ایتالیایی مرکز بیماری‌های سرطانی میلانو در ایتالیا با استناد به تاریخ بیماری‌های ثبت شده در پرونده سلامت هر یک از شرکت کنندگان در این پژوهش و خوراکی‌های روزانه بیماران، اعلام کردند ماکارونی ضررهای زیادی به بدن زنان وارد می‌کند.

نتایج پژوهش‌ها بیانگر این است که خوردن ماکارونی بیشتر از مردان، به زنان آسیب می‌زند به گونه‌ای که زیاده‌روی در خوردن آن موجب بروز بیماری‌های قلبی و اختلال در رگ‌های خونی زنان می‌شود. دانشمندان دلیل آن را اختلال در ایجاد تعادل قند خون و در نتیجه آسیب دیدن قلب می‌دانند.

علاوه بر این، ماکارونی موجب افزایش تجمع اسیدهای چرب و پایین آمدن سطح کلسترول خوب خون می‌شود که این موارد خود تحت تاثیر ترشح هورمون زنانه استروژن فعال می‌شوند. به عقیده کارشناسان، خطرناک‌ترین نوع ماکارونی از آرد سفید با کیفیت تولید می‌شود.

منبع : alodoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ماکارونی خوردن هم برای زنان خطرناک است؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار