ماهی بخورید سرحال می شوید!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 323
ماهی بخورید سرحال می شوید!

ماهی بخورید سرحال می شوید!

دانشمندان رابطه جدید بین خوردن ماهی در طول هفته و بیماری های روحی روانی مخصوصا افسردگی کشف کرده اند. متاسفانه افسردگی بیماری قرن ما شده، حالا درست است که ظاهرش مثل ابولا ترسناک نیست اما واقعیتش دردناک است! دردناک تر اینکه خیلی از افراد به دلایل مختلفی که ژنتیک یکی از آنهاست نسبت به داروهای ضدافسردگی واکنشی نشان نمی دهند و بهبود پیدا نمی کنند. در چنین شرایطی کار پزشکان برای درمان این بیماران سخت تر می شود. خوشبختانه اخیرا عده ای از محققان دست به کار شده اند تا مشکل این دسته از بیماران را حل کنند.

آنها آزمایش هایی برای کشف رابطه بین اسیدهای چرب ماهی ها و میزان ترشح هورمون استرس یعنی کورتیزول انجام داده اند و به نتایجی رسیده اند که به داد بیماران خواهند رسید. قضیه از این قرار است ؛ در این تحقیقات مشخص شده کسانی که حداقل یک بار در هفته ماهی خورده اند ۷۵درصد بیشتر از کسانی که ماهی نخورده اند نسبت به داروهای ضدافسردگی پاسخ مثبت داده اند. حالا فکرش را بکنید وقتی تاثیر گذاری این داروها در کسانی که قبلا واکنشی به دریافت آنها نشان نمی دادند بالا می رود.

برای کسانی که سلامت هستند یا حتی دارو رویشان تاثیر گذار است، چه کار خواهد کرد. از حالا به بعد یک روز در هفته را روز سبزی پلو با ماهی نام گذاری کنید و به خاطر سلامت روان تان هم که شده خودتان را از این نعمت دریایی محروم نکنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ماهی بخورید سرحال می شوید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار