مالاریا کشنده ترین بیماری در هند!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 296
مالاریا کشنده ترین بیماری در هند!

مالاریا کشنده ترین بیماری در هند!

امروز و در این پست میخواهیم شما را با بیماری هایی آشنا کنیم که در کشور هند جان هزارن نفر را گرفته است و همچنان هم در حال نابودی مردمان این کشور است . البته بیماری هایی که در متن زیر خواهیم کرد ، معمولا در همه کشور ها به سراغ افراد می روز و آنها را از پای در می آورد اما در کشور هند این نوع بیماری های کشنده بسیار زیاد است . یکی از این بیماری ها مالاریا است که طیف عظیمی از مردمان را نشانه رفته است . دولت هند هر ساله می بایست با این چنین بیماری دست و پنجه نرم کند . حال می خواهیم به این بیماری های مهلک بپردازیم.

بیماری های ایسکمیک قلب

بیماری های قلبی عروقی  ۲۴٫۸ درصد از  علت مرگ و میر در  این کشور است.  بیماری های قلبی هر سال تعداد زیادی از مردم این کشور را به سوی مرگ می کشاند.داشتن اطلاعات دقیق در مورد عوامل خطر و اقدامات احتیاطی می تواند به از بین بردن این بیماری و احتمال مرگ در میان مردم این کشور منجر شود.وزارت بهداشت تخمین زده است که هند بیش از ۶۰ میلیون نفر مبتلا به بیماری های قلبی تا سال ۲۰۱۵ داشته باشد.

علل عمده بیماری قلبی  مصرف سیگار تنباکو، چاقی، رژیم غذایی ناسالم، عدم فعالیت بدنی، کلسترول بالا، فشار خون بالا و وراثت. بیماری های قلبی را می توان با ترک سیگار، خوردن یک رژیم غذایی سالم و حفظ وزن سالم پیشگیری کرد

بیماری های تنفسی

بیماری های تنفسی تحتانی  ۱۰٫۲ درصد از  علت مرگ و میر در هند  را تشکیل می دهند. علل اصلی بیماری های تنفسی آلودگی هوا، سیگار کشیدن، آزبستوز، و غیرهاجتناب از خطرات شغلی، خوردن یک رژیم غذایی سالم، دمیدن هوای خالص و ترک سیگار موثر ترین راه برای جلوگیری از بیماری های تنفسی می باشد.

بیماری سل

سل  ۱۰٫۱ درصد از علت مرگ و میر در هند است. این یک بیماری مسری است و میکروب سل می تواند هنگام سرفه , خنده، عطسه و یا حتی صحبت کردن  افراد مبتلا به دیگران سرایت کند،سل را می توان با واکسیناسیون، یک رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی مناسب پیشگیری کرد.

دستگاه گوارش و بیماری های اسهالی

اختلالات گوارشی  ۵٫۱ درصد از  علت مرگ و میر در هند است. حدود ۵ درصد از مردم  هند از بیماری های اسهالی می میرند. علل عمده شامل مواد غذایی ناسالم، عفونت های باکتریایی، دارو، استفاده از استروئیدها .می توان با حفظ رژیم غذایی وسبک زندگی  سالم  از این بیماری جلوگیری کرد

سرطان 

تومورهای بدخیم  علت مرگ ۹٫۴ درصد از مردم  هند تشکیل می دهند. علل  آن قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سمی، عوامل بیماری زا، ژن، و پرتوهای یونیزان است.
برای کاهش خطر ابتلا به سرطان، جلوگیری از مصرف دخانیات، حفظ وزن سالم و شیوه زندگی،  مراقبت های پزشکی منظم و خوردن یک رژیم غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان ها است

خودکشی

خودکشی دومین علت شایع مرگ در میان سرخپوستان  ۱۵-۲۹ سال است.  خودکشی  ۳ درصد از کل مرگ و میر در هند است.

روش های پیشگیری شامل درمان استرس رفاه، توانبخشی و مشاوره است.

مالاریا 

۲٫۸ درصد از کل مرگ و میر ناشی از بیماری مالاریا  در هند است. تحقیقات نشان می دهد که حدود ۹۵ درصد از جمعیت این کشور در مناطق آندمیک مالاریا زندگی می کند.مالاریا توسط  انگل از طریق پشه ها ایجاد می شود. این را می توان با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی  زندگی در مکان های غیربهداشتی، و با استفاده از مواد دافع برای جلوگیری از گزش پشه جلوگیری  شود.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مالاریا کشنده ترین بیماری در هند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار