لنز بازها مراقب باشند!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 356
لنز بازها مراقب باشند!

لنز بازها مراقب باشند!

خیلی از افرادی که چشم شان ضعیف است استفاده از لنز را به عینک ترجیح می دهند چون فکر می کنند استفاده از لنز آسان است غافل از اینکه لنز گذاشتن هم آداب خودش را دارد. از آنجایی که خیلی ها این آداب را رعایت نمی کنند مشکلات زیادی برای شان ایجاد می شود که بر اساس تحقیقات جدید انجام شده در ایالات متحده می تواند منجر به کوری افراد شود. به عبارت دیگر محققان متوجه شده اند لنزها جرم‌رُبا هستند!

یعنی اگر آهن ربا، آهن را به سمت خودش می کشد، لنز هم میکروب، ویروس و حتی قارچ ها را به خودش جذب می کند. به همین خاطر اولین قدم برای استفاده از لنز دقت به مسائل و نکات بهداشتی است.

زیر آبی نروید!

اگر شما هم جزو لنز دوستان هستید و از لنزهای روزانه کمک می گیرید به یک نکته دقت کند: تحت هیچ شرایطی مدت زمان استفاده از لنزتان را بیشتر از چیزی که روی جعبه ذکر شده بالا نبرید! مثلا اگر لنزتان یک روزه است به مدت سه روز از آن استفاده نکنید، حتی اگر احساس کردید هیچ مشکلی برای تان ایجاد نمی شود! این کار درست مثل این است که باکتری های را به چشم تان دعوت کنید!

جعبه لنزتان را می شویید؟

یادتان باشد شستن جعبه لنز هر بار پس از استفاده الزامی است! ضمن اینکه هر سه ماه یکبار هم باید عوضش کنید! مهم نیست جعبه چقدر سالم یا زیباست، مهم این است که اگر این کار را انجام ندهید به چشم تان آسیب می رسانید!

عینک به دست باشید!

هر جایی که می روید، حتی اگر تا سر خیابان، جعبه لنز و عینک تان را به همراه داشته باشید. این طوری اگر اتفاقی برای تان افتاد، مثلا به چشم تان ضربه خورد، گرد و خاک یا آب واردش شد می توانید سریعا لنزها را خارج کنید و از عینک استفاده کنید. شستن دست ها را فراموش نکنید!

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “لنز بازها مراقب باشند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار