لاغری با نخوردن نان و برنج صحیح است؟

مجموعه: پزشکی, تغذیه و بیماری ها, دانستنی های پزشکی, مواد غذایی تعداد بازدید: 437
لاغری با نخوردن نان و برنج صحیح است؟

لاغری با نخوردن نان و برنج صحیح است؟

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد این موضوع مهم صحبت کنیم. آیا نخوردن نان و برنج برای لاغر شدن یک شیوه درستی می باشد یا خیر؟ اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید به شما عزیزان همیشه همراه توصیه می کنیم با پرشین طب همراه باشید.

آیا حذف نان و برنج برای لاغری درست است؟

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: یکی از عادت‌های غذایی بسیار شایع در میان مردم و به ویژه افرادی که تحت رژیم لاغری هستند، حذف مواد نشاسته‌ای به ‌خصوص نان و برنج از برنامه غذایی است.

محمد کریمی نژاد در کارگاهی به مناسبت هفته سلامت و هفته جوان در مدرسه نمونه دولتی اتحاد گفت: باید به خاطر داشت که مواد نشاسته‌ای از جمله نان و برنج از منابع انرژی محسوب می‌شوند، اما این موضوع دلیل مناسبی برای حذف آن‌ها از برنامه غذایی نیست.

لاغری با نخوردن نان و برنج

وی با اشاره به اینکه افراد بر این باورند که نان و برنج چاق‌کننده هستند و باید به‌طور کامل از الگوی غذایی روزانه حذف شوند، افزود: برنج به دلیل وجود ویتامین B، منیزیم، آهن و روی می‌تواند به طراوت و شادابی پوست و مو کمک کند و موجب شود بدن دچار ضعف و بی حالی نشود، از این‌رو افراد نباید این ماده غذایی را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

لاغری با نخوردن نان و برنج صحیح است؟

این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: غذاهایی که حاوی نان یا برنج هستند ارزش غذایی بالایی داشته و انسان تا مدتی پس از مصرف آن، احساس گرسنگی نمی‌کند. کریمی نژاد بیان کرد: حذف مواد نشاسته‌ای مفید از برنامه غذایی باعث می‌شود شخص احساس گرسنگی مداوم داشته و دچار دل‌ضعفه شود، لذا به مصرف موادی که ارزش غذایی ندارند و معمولاً بسیار پرکالری و حاوی چربی، شیرینی یا نمک بالا هستند روی آورد که در نهایت منجر به چاقی فرد خواهد شد. وی تاکید کرد: همچنین با احساس گرسنگی و دل‌ضعفه ناشی از حذف نان و برنج از برنامه غذایی، شخص دچار استرس می‌شود و پیامد استرس نیز پرخوری عصبی است.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “لاغری با نخوردن نان و برنج صحیح است؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار