قهوه خورها زنگ نمی زنند!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 481
قهوه خورها زنگ نمی زنند!

قهوه خورها زنگ نمی زنند!

در سال های خیلی گذشته که برگردیم خوردن قهوه برای کسی موضوع جا افتاده ای نبود، اکثرا از گیاهان استفاده می کردند. در آن سالها خوردن چایی که یک نوشیدنی مناسب است طرفداران زیادی داشت، اما به مرور با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی قهوه جایی در منازل پیدا کردند و شاید در برخی مواقع می توان اذعان داشت که جایگزین چای شدند. در تحقیقات انجام شده عملکرد قهوه بر خانم ها را نشان می دهد.

جدیدترین تحقیقات نشان داده خانم هایی که در طول روز قهوه می نوشند و میزان بیشتری کافئین دریافت می کنند، کمتر دچار وز وز کردن یا زنگ زدن گوش شان می شوند. این تحقیقات که در آمریکا انجام شده نشان داده نوشیدن قهوه می تواند باعث بهبود کارکرد سیستم عصبی خانم ها شود و در عین حال تاثیرات مثبتی روی گوش میانی آنها داشته باشد.

البته این تحقیقات هنوز به نتایج علت و معلولی نرسیده و برای اثبات نقش قهوه روی رفع مشکلات گوش میانی تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. تحقیقات سال های اخیر به نتایج ضد و نقیضی درباره مصرف قهوه رسیده اند. بعضی از این تحقیقات به تاثیر قهوه روی استرس پرداخته اند و بعضی های دیگر به کارکرد سیستم عصبی. محققان می گویند اصل مهم نگه داشتن حد تعادل در مصرف هر چیزی است و قهوه هم از این مساله مستثنی نیست.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “قهوه خورها زنگ نمی زنند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار