قابلیت کشتن سرطان در بدن

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, درمان سرطان, سرطان تعداد بازدید: 344
قابلیت کشتن سرطان در بدن

قابلیت کشتن سرطان در بدن

پرشین طب – اخبار پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ قابلیت کشتن سرطان در بدن موضوعی است که مورد بررسی قرار می گیرد. خیلی از افراد به بیماری سرطان دچار می شوند. تحقیقات جدید برای کشف درمان این بیماری ادامه دارد. اگر شما هم می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما سفارش می کنیم با ما همراه باشید.

قابلیت کشتن سرطان در بدن

مارکوس ای پیتر و توماس اسپایس از مدرسه پزشکی فین برگ در ایلینوی به این نکته رسیده‌اند که سلول‌های بدن قادر به کشتن خودشان هستند؛ چراکه هر سلولی در بدن حاوی یک کد خودنابودگر است که می‌تواند منجر به تخریب خود شود. یافتن چنین کدی می‌تواند برای مبارزه با سرطان در آینده مورداستفاده قرار گیرد.

به گفته این محققان سلول‌های سرطانی را می‌توان تشویق به خودکشی کرد، بدون اینکه مواد سمی وارد بدن کرد و بدین ترتیب این فرایند می‌تواند به معنای پایان دادن به دوره‌های خسته‌کننده شیمی‌درمانی باشد. بر این اساس به‌محض تغییر یافتن سلول به سرطان، کد مخصوص آزادشده و خودکشی سلولی رخ می‌دهد.

کدهای موردبحث در اسید ریبونوکلئیک (RNA) بدن که ۸۰۰ میلیون سال پیش برای محافظت از بدن در برابر بیماری‌ها تکامل‌یافته‌اند، وجود دارد.(آر ان ای همراه با دی ان ای و پروتئین سه مولکول اصلی هستند که برای همه گونه‌های شناخته‌شده زیستی ضروری هستند.)

قابلیت کشتن سرطان

باید به این نکته هم توجه داشت که ممکن است همیشه نتوانند با تومورهای مهاجم مبارزه کنند و بنابراین ایجاد آن‌ها به‌صورت مصنوعی (دارو) می‌تواند لحاظ شود که حتی ممکن است قوی‌تر نیز عمل کنند؛ بدون اینکه بیمار دچار عوارض شیمی‌درمانی شود.

مارکوس ای پیتر و توماس اسپایس از مدرسه پزشکی فین برگ در دانشگاه نورث وسترن می‌گویند: ما می‌توانیم اسید ریبونوکلئیک را به‌طور مستقیم استفاده کرده و با واردکردن آن به سلول به‌صورت مصنوعی، کلید خودکشی را تحریک کنیم.

آن‌ها تأکید می‌کنند هدفشان خودکشی طبیعی است، اما فعلاً چاره‌ای جز استفاده از مصنوعات به‌صورت دارو (Artificial microRNA) ندارند اما طراحی اصلی به‌صورت طبیعی تعریف‌شده است و البته برای خداحافظی با شیمی‌درمانی سال‌ها فاصله داریم.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “قابلیت کشتن سرطان در بدن”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار