فواید شیر مادر برای سلامت کودک و مادر

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 10
  • ورودی گوگل : 13
  • تعداد کل مطالب : 4605
  • بازدید امروز : 3321
  • بازدید دیروز : 18796
  • بازدید این هفته : 22117
  • بازدید این ماه : 315965
  • بازدید کل : 6598255
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

فواید شیر مادر

فواید شیر مادر برای سلامت کودک و مادر

پرشین طب – سلامت بانوان | به گزارش پرشین طب؛ شیر مادر می تواند تغذیه مناسبی برای کودک باشد ، شیردهی برای سلامت مادران بسیار مهم است. در این نوشته می خواهیم در مورد فواید شیر مادر برای سلامت کودک و مادر نکات مهمی را بیان کنیم. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم پرشین طب را با موضوع فواید شیر مادر برای سلامت کودک و مادر تا انتها همراهی کنید.

 فواید شیر مادر برای سلامت کودک و مادر

به نظر می رسد آمادگی روحی روانی مادر در دوران بارداری برای دوره شیردهی موفق می تواند قدم موثری در کاهش بیماری‌ها و مشکلات بعد از زایمان برای مادر و نوزاداش باشد و نتایج فوق العاده ای در تضمین سلامتی هر دو را به ارمغان آورد در ادامه به بررسی تاثیرات مثبت شیردهی در بهبود عملکردهای فیزیولوزیک مادر لذا ارتقا سلامتی وی بعنوان مهم‌ترین حامی روحی، روانی و  رشد نوزاد خواهیم پرداخت.

** شیردهی منجر به کاهش احتمال کم خونی مادر پس از زایمان می گردد

شروع تغذیه نوزاد با شیر مادر از ساعت اول تولد کلید تداوم شیردهی و سلامت کودك در نظر گرفته می شود این امر دارای تاثیر غیر قابل انکار در  تضمین سلامتی و پیشگیری از کم خونی مادر در دوره های بعد از زایمان خواهد داشت چر ا که شیردهی مادر در روزهای اول بعد از تولد نوزاد  منجر به جمع شدن رحم پس از زایمان  و نیز برگشت سریع تر رحم به اندازه طبیعی در مادرانی که نوزادشان را با شیرخود تغذیه می کنند، می گردد.

در عین حال  تغذیه انحصاری و مکرر شیرخوار با شیرمادر در طول شب و روز، موجب می شود که عادت ماهیانه مادر دیرتر شروع شود که خود باعث کاهش از دست رفتن خون و نهایتا” مانع کم خونی مادر می شود همچنین امکان تخمک گذاری مادر به تعویق می افتد که این امر احتمال حاملگی های زودرس را کاهش می دهد.

**کاهش افسردگی پس از زایمان در مادر به کمک شیردهی به نوزاد

شروع شیردهی و اولین تماس نوزاد با مادرش  دارای بیشترین تاثیرات روحی – روانی هم برای نوزاد و هم برای مادر می باشد تحقیقات نشان می دهند تماس پوست مادر با پوست نوزادش بلافاصله پس از تولد و شروع تغذیه با شیرمادر از همان ساعت اول زندگی و تماس های مکرر کودک با بدن مادر در جریان شیردهی، تضمین کننده احساس آرامش و تحکیم پیوند عاطفی بین مادر و شیرخوار شده و رضایت حاصل از این تماس، حتی در مادرانی که به دلایل موجه پزشکی سزارین شده اند، سبب بهتر شدن وضع روحی و عاطفی آنان و حتی کاهش درد ناشی از جراحی و بهبود سریع زخمها بدلیل هورمونهای مترشحه در طول شیردهی می گردد

فواید شیر مادر

فواید شیر مادر

یکی از دلایل قطعی کاهش احتمال افسردگی بدنبال زایمان در مادران شیرده، ترشح هورمون اکسی توسین در مادر بوده که به هورمون عشق شهرت دارد و می تواند نقش موثری در ایجاد امنیت خاطر، کاهش نگرانی ها و شادابی بیشتردر مادر گردد و نقش موثری در کاهش افسردگی پس از زاریمان داشته باشد.

**شیردهی منجر به کاهش وزن اضافی کسب شده در دوران بارداری در مادران می گردد

در طول باردرای  مقدار قابل توجهی چربی به منظور استفاده از آن دردوران شیردهی در بدن مادران تجمع می یابد.

لذا شیردهی موفق و انحصاری بویژه در ۶ ماه اول بعد از زایمان تضمین کننده کاهش چربی های ذخیره شده و لذا کسب وزن ایده آل درزنان بدنبال دوره بارداری خواهد گردید.

چرا که برای تولید شیر، مادر روزانه ۵۰۰ کیلوکالری انرژی مصرف می کند این مقدار از دست دادن انرژی، تقریبا معادل نیم ساعت پیاده روی با سرعت بالا و یا حداقل ۳۰ دقیقه شنای متوسط است.

لذا مادری که به نوزاد خود شیر می دهد با یک برنامه غذایی مناسب که بر اساس نیازهایش طراحی گردیده است به راحتی می تواند به وزن مناسب حتی پایین تر از وزن قبل از بارداری خود برسد.

**شیردهی  احتمال سرطان‌های پستان و تخمدان را در مادر کاهش می دهد

مطالعات مختلف بیانگر ارتباط مستقیم کاهش خطر سرطان پستان و تخمدان در مادرانی که پس از زایمان شیردهی داشته اند، می باشد از جمله مکانیسم های شناخته شده در این رابطه می توان به  تعویق افتادن دوره تخمک گذاری در مادر در نتیجه شیردهی، که منجر به کاهش تحت تاثیر قرار گرفتن با هورمون‌های  جنسی می گردد، افزایش پاک سازی استروژن از مایعات داخل غدد پستانی، افزایش تمایز سلول‌های اپیتلیال پستانی لذا کاهش خطر تشکیل تومور و تولید فاکتور های رشد ویژه در نتیجه شیردهی، که منجر به سرکوب رشد تومورهای پستانی می گردد، اشاره نمود

**شیردهی منجر به کاهش استئوپورز در زنان می گردد

شیردهی منجر به تغییری عمیق اما گذرا در دانسیته استخوانی در طول دوران شیردهی می گردد ولی بدنبال اتمام این دوره مصرف ترکیبات حاوی کلسیم نظیر لبنیات به میزان توصیه شده و یا حتی مکمل کلسیم بهراه ویتامین D طبق تجویز متخصصین تغذیه در مادران بهبود چشمگیری و قابل توجهی در توده استخوانی مادران شیرده در مقایسه با خانم‌هایی در همان سن ولی بدون دوره شیردهی نشان می دهد. بنابراین بعنوان سخن پایانی توصیه متخصصین تغذیه به مادران باردار تصمیم گیری آمادگی قطعی برای شیردهی پس از زایمان برای تضمین سلامت خود و نوزادشان می باشد.

منبع : zendegionline

دسته بندی:سلامت , سلامت بانوان
  • تعداد بازدید : 318
  • زمان انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۵
persianteb


*