فواید روغن کشی را بدانید !

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 317
فواید روغن کشی را بدانید !

فواید روغن کشی را بدانید !

مطمئنا از روش های آیورودا برای حفظ سلامتی استفاده کرده اید ، باید بدانید که روغن کشی هم می تواند در زمره قوانین آیورودا قرار گیرد و برای حفظ سلامتی بسیار مفید است . مخصوصا اینکه روغن کشی برای حفظ دندان بسیار مفید الفایده است . اکثر مردم این روش را بسیار ساده و در عین حال مفید می دانند و از راه های درمان ارزان و بدون ضرر دهان و دندان میدانند . در این مطلب سعی شده تا شما عزیزان را با مزایا و خواص روغن کشی بیشتر آشنا کنیم ، همچنین چگونگی روغن کشی را هم توضیح خواهیم داد .

مزایای روغن کشی

برای بهداشت دهان و دندان  بسیار عالی است باکتری ها و پلاک دندانی را از بین می برد بنابراین مشکلاتی مثل بوی بد دهان، دندان درد، حساسیت و بیماری های لثه درمان می شود. ، التیام زخم دهان، به جلوگیری از پوسیدگی و سالم نگه داشتن لثه ها بسیار کمک میکند. روغن کشی در سال  ۲۰۱۳  در هند  مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و توسط کمیته بازبینی در دانشگاه Meenakshi  رسما تایید شده است .

دانشمندان توضیح می دهند که میکروارگانیسم در دهان از یک تک سلولی ساخته شده است که با یک غشاء چرب تحت پوشش تشکیل شده است. هنگامی که آنها با روغن تماس پیدا میکنند، بطور طبیعی به روغن چسبیده و از بین می رود. بهداشت دهان و دندان برای سلامت کلی و همچنین به دلیل بیماری های خاص مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی با بیماری لثه مرتبط  است.

مطالعات نشان می دهد که میکروب بیماری لثه پیشرفته یا بیماری پریودنتال ممکن است وارد خون شود، و در شریانها باعث لخته شود که منجر به حمله قلبی می شود . به طور مشابه، شریان مسدود در مغز ممکن است به سکته مغزی منجر شود. بیماری لثه نیز ممکن است اثر معکوس بر سطح قند خون داشته باشد، و آن کنترل دیابت را سخت تر میکند. چند خواص درمانی دیگر نیز وجود دارد، اما علت دقیق که چرا یا چگونه این کار انجام میگیرد هنوز مشخص نیست.

علاوه بر مزایای بهداشت دهان و دندان، در اینجا برخی از مزایای دیگر را بیان می کنیم :

– تسکین سردرد و میگرن
– کاهش اگزما
– از بین رفتن بیماری آرتریت
– از بین بردن عفونتهای سینوس
– بهبود سیستم لنفاوی
– بالا بردن سوخت وساز بدن
– جلوگیری از بیماری های قلبی
– محافظت از کلیه
– کاهش آلرژی
– تنظیم چرخه قاعدگی و کاهش PMS
– تنظیم خواب

اگر چه روغن کشی فوق العاده، فایده دارد همچنین به عنوان یک درمان کمکی همراه با درمان پیشنهاد شده  هم انجام می شود.

چگونه روغن کشی کنیم :

۱ قاشق غذا خوری روغن نباتی  تصفیه شده سرد مثل روغن آفتابگردان، روغن کنجد و یا هر روغن خوراکی دیگر. بسیاری از مردم روغن نارگیل را ترجیح می دهند چون خاصیت آن بیشتر از روغنهای دیگر است  و به دلیل اسید لوریک خواص ضد میکروبی قوی دارد. قرار دادن روغن در دهان  و صدای فش فش آن را در اطراف برای حدود ۲۰ دقیقه دقیقا مثل غرغره کردن. آن را نبلعید بعد از ۲۰ دقیقه تف کرده و دندانها را مسواک میزنیم.

هر روز صبح با معده خالی این کار را انجام دهید و اگر صبح  دهانتان خشک بود  می توانید چند لیوان آب  خورده حدود یک ساعت بعد این کار را انجام دهید.

توصیه:

اگر  با گذاشتن یک قاشق روغن در دهان مشکل دارید می توانید ۱ قاشق چای خوری روغن استفاده کنید. همچنین می توانید برای فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه در دهان نگه دارید. اگر باز هم نتوانستید تف کنید و روزهای دیگر امتحان کنید. تا زمانی که  روغن نازک، کف آلود و رنگ سفید شیری می شود نگه دارید. لازم نیست به خود عذاب دهید  و آن را در دهان فش فش کنید چون در این صورت عضلات صورت درد میگیرد . هرگز این روغن را قورت ندهید چون پر از سموم است

پس از تف کردن روغن،  دهان خود را با آب نمک گرم بشویید و سپس دندانها را مسواک بزنید. هنگامی که به این کار عادت کردید می توانید تا سه بار در روز، قبل از صبحانه ، ناهار و شام انجام دهید. بعد از روغن کشی ب از خوردن هر چیزی ممکن است دچار تهوع شوید.

برای دریافت نتایج مثبت،  این درمان را به صورت منظم، حداقل برای چند ماه انجام دهید.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید روغن کشی را بدانید !”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار