فواید روانی ورزش موی تای!

مجموعه: سلامت, ورزش و تناسب اندام تعداد بازدید: 478
فواید روانی ورزش موی تای!

فواید روانی ورزش موی تای!

ورزش کردن یکی از اصولی است که در زندگی می بایست هر فردی انرا رعایت کند . انجام حرکات ورزشی ساده در طول روز کمک بزرگی به فرد برای ادامه با انرژی تر کارهای روزمره می کند . اگر اهل ورزش تخصصی و یا سنگین نیستید حداقل نکات صبحگاهی ورزش را رعایت کنی و با انجام آن به روحیه خود کمک کنید . اما هستند کسانی که با ورزش کردن در رشته ای خاص نشاط فراوانی به جسم و روح خود می دهند . ورزش موی تای یکی از این ورزش هاست . ورزش سنگینی که می بایست شرایط آنرا داشته باشید تا به آن وارد شوید .

موی تای، هنر هزار ساله رزمی و نوعی ورزش  رزمی است،  محبوبیت گسترده  ای در جهان  بخاطر تناسب اندام بدست آورده است.  یک سیستم مبارزه هشتنقطه، که در آن مبارزان  مشت ها، پاها، آرنج و زانو  را هدف قرار می دهند،  در موی تای  به صورت کامل  از خود دفاع میکند. اگر اگر این ورزش را با ورزش استقامتی ترکیب کنید برای سلامتی بسیار خوبست

این که شما بخواهید با این ورزش لاغر شوید یا طرف را تکه پاره کنید ذهن بازتر و تلاش بیشتر می خواهد تا انواع مختلف ورزشها را با آن انجام دهید به چالش کشیدن بدن و ذهن با شیوه های ورزشی جدید برای سلامتی و تناسب اندام خوبست. اگر به طور مداوم تمرین و تکرار کنید، بدن عادت میکند تا خودش را با آن تمرینات وفق دهد.

فواید فیزیکی

بهبود هیکل:  موی تای هیکل را بزرگ میکند. تمرینات موی تای  اندام را متناسب تر کرده، چربی اضافی  را می سوزاند و شخص را لاغر میکند افرادی که به طور منظم تمرینموی تای انجام می دهند  توکسین در بدن آنها آزاد می شود.

تهویه بهتر قلب و عروق: موی تای تاثیر بالایی بر روی سیستم قلبی دارد ، از هر دو روش هوازی و بی هوازی استفاده می شود. با اجرای منظم، موی تای باعث بهبود سیستم قلب و عروق می شود.

قدرت پا بهبودمیابد: ضربات و رفت و آمد در تمرین موی تای عضلات پایین بدن و پاها را تقویت میکند.

قدرت بهتر: ماهیت چرخشی بسیاری از حرکات، مانند ، دفاع ، به تقویت قدرت بدن کمک می کند.

افزایش تحرک مفصل ران: ضربات و حرکات زانو در مفصل ران را تقویت میکند.

ایمنی را بهبود می دهد: بدن را سالم و در مقابل بیماریها مقاومتر میکند.

فواید روانی

رهایی از استرس: موی تای یک ورزش با سرعت گام است که نگرانی های روزانه را از بدن بیرون میکند.

شجاعت: با توجه به آموزش دقیق، ، اعتماد به نفس و شجاعت درانسان زیاد می شود.

نظم و انضباط:  وقتی فرد زیر نظر مربی است و مطابق با آن قواعد را تمرین میکند در دراز مدت شخص منظمی می شود.

اطلاعات: استفاده از تاکتیک، تکنیک ها و ترفند برای نگه داشتن حریف  و یا فریب آنها هوشش تقویت شده و میتواند روی پای خود بایستد

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید روانی ورزش موی تای!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار