فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 88
فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها

فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته مختصری در مورد فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها مطالبی را برای شما بیان کنیم. کنجد دارای فواید زیادی برای سلامت جسم می باشد. اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه ما باشید.

فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها

خواص کنجد برای سلامت و بهبود بیماری ها

کنترل کسترول با دانه کنجد

فیتواسترول های موجود در دانه های کنجد، به کاهش کلسترول کمک می کند. فیتواسترول ها همان استرول های گیاهی هستند که جذب کلسترول در روده ها را کاهش می دهند. کنجد در میان ۲۷ نوع دانه و آجیل، دارای بالاترین میزان فیتواسترول ها است.

کاهش استرس اکسیداتیو با دانه کنجد

تحقیقات دانشمندان برزیلی نشان داده است که دانه های کنجد می توانند تاثیر قابل توجهی بر استرس اکسیداتیو در بدن داشته باشند. استرس اکسیداتیو در اثر فعالیت رادیکال های آزاد در بدن ایجاد می شود و می تواند خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات مانند دیابت، سرطان و حتی نارسایی قلبی را افزایش دهد. دانه های کنجد سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کنند.

مدیریت دیابت با دانه کنجد

شما هنوز باید داروهایی را که پزشک برای دیابت تجویز کرده، مصرف کنید اما با اضافه کردن دانه های کنجد به رژیم غذایی روزانه خود می توانید به بهبود کنترل قند خون تان کمک نمایید.

فواید دانه های کنجد

فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها

کمک به درمان آرتروز با دانه کنجد

مزایای دانه های کنجد برای افراد مبتلا به استئوآرتریت زانو شناخته شده است. اضافه کردن روزانه یک و نیم اونس از این دانه ها در کنار مصرف استامینوفن و گلوکزآمین، و ادامه این روند برای بیش از دو ماه، به بهبود دردهای ناشی از آرتروز کمک می کند.

افزایش سلامت قلب با دانه کنجد

از آنجا که دانه های کنجد منجر به کاهش سطح کلسترول می شوند، جای تعجب نیست که برای افزایش سلامت قلب نیز مزایای زیادی دارند. این دانه ها سطوح کلسترول کبد را نیز کاش می دهند و با پایین آوردن فشار خون، منجر به افزایش سلامت قلب می شوند.

کاهش اضطراب با دانه کنجد

دانه های کنجد حاوی مواد معدنی منیزیم و کلسیم هستند که خاصیت کاهندگی استرس را دارند. کنجد همچنین حاوی تیامین و تریپتوفان است که به تولید سروتونین کمک می کند. سروتونین به کاهش درد، بهبود خلق و خو و افزایش خواب عمیق کمک می کند.

تقویت سلامت پوست با دانه کنجد

محتوای بالای روی در دانه های کنجد به تولید کلاژن کمک می کند. همانطور که می دانید کلاژن باعث ایجاد الاستیسیته می شود و به ترمیم بافت های آسیب دیده بدن کمک می کند. مصرف منظم روغن کنجد خطر ابتلا به سرطان پوست را کمتر می کند.

منبع : Seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید دانه های کنجد برای درمان بیماری ها”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار