فواید ایروبیک برای کودکان

مجموعه: سلامت, ورزش و تناسب اندام تعداد بازدید: 294
فواید ایروبیک برای کودکان

فواید ایروبیک برای کودکان

ورزش کردن به دلایل های زیادی به همه قشر جامعه و افراد مختلف توصیه شده است . هر روز صبح نرمش کردن به بدن کمک میکند تا فعالیت های روزانه را به نحو بهتری انجام دهد . در این مطلب می خواهیم در خصوص نرمش هایی صحبت کنیم که شدت تمرین آنها بالاست و همچنین مدت زمان آن کم . این ورزش ایروبیک نام دارد . ورزش ایروبیک می تواند انرژی زیادی به بدن منتقل کند . توصیه شده است کودکان خود را به این ورزش عادت دهید . موسیقی سریع برای این ورزش هم توصیه شده است . در این مطلب می خواهیم شما را از فواید این ورزش خصوصا برای فرزندانتان صحبت کنیم .

مزایای ایروبیک برای کودکان و نوجوانان:

۱ ) ایروبیک با چاقی مبارزه میکند:

وقتی بچه ها تمرین ایروبیک میکنند،  تمایل به سوزاندن کالری دارند. ایروبیک حتی از چاقی پیشگیری میکند. چاقی مشکل بسیاری از کودکان به دلیل شیوه زندگی کم تحرکاست.چون کودکان بیشتر وقت خود را صرف نشستن در مقابل تلویزیون، رایانه و مطالعه با عدم فعالیت بدنی هستند. تمرین ایروبیک به آنها ورزش تناسب اندام است و آنها را فعال میکند.

۲ ) اعتماد به نفس:

کودکانی که تمرین ایروبیک انجام میدهند یک حس بهتردارند. این باعث می شود آنها قوی باشند و از قابلیت های خود آگاه باشند . دیدگاه این کودکان با بقیه متفاوت است.

۳ ) بهبود در مهارتها:

کودکانی  که تمرین ایروبیک انجام میدهند توانایی تمرکز بهتر و بیشتر نسبت به انجام تکالیف خود دارند. در نتیجه، این کودکان  نمرات بالاتر دارند. در واقع، تحقیقات نشان داده است که کودکانی که تمرین ایروبیک انجام میدهند فرآیندهای ذهنی بالاتر در نتیجه مهارت های شناختی بهتر دارند.

۴ ) ایجاد ایمنی:

به غیر از فواید سلامتی روحی و روانی، ایروبیک نیز در ایجاد ایمنی ز کودکان با ساخت بدن قوی  کمک می کند. ایمنی در کودکان توانایی مبارزه با بیماری  است و از این رو،کودکان به ندرت به بیماری حتی بیماری های جزیی مانند سرماخوردگی و سرفه مبتلا می شوند.

۵ ) بهبودگردش خون:

با توجه به میزان فعالیت بدنی ، زمانی که کودکان تمرین ایروبیک انجام میدهند، خون جریان بهتری در سرتاسر بدن دارند. این به اکسیژن رسانی به همه قسمت های بدنکمک میکند. بنابراین  سلول های بدن انرژی بیشتردارند.

۶ ) سم زدایی:

تمرین ایروبیک عرق بوجود می آورد، که از طریق آن سموم و مواد شیمیایی مضر از بدن بیرون می آیند. این فرایند باعث میشود از بدن کودکان مواد مضر خارج شود.

۷ ) خواب بهتر:

کودکانی که تمرین ایروبیک  انجام می دهند به افسردگی مبتلا نمی شوند یا استرس به سراغشان نمی آید و در نتیجه در داخل و خارج از مدرسه فعال تر هستند. علاوه بر این، خواب خوبی هم دارند

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید ایروبیک برای کودکان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار