فواید اعجاب انگیز شربت افرا / افرا ضد پیری است!

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 299
فواید اعجاب انگیز شربت افرا / افرا ضد پیری است!

فواید اعجاب انگیز شربت افرا / افرا ضد پیری است!

از شیرین کننده هایی که امروزه در کشور های مختلف استفاده می شود، شربت افرا نام دارد . شربت افراد به طول کامل یک شیرین کننده طبیعی محسوب می شود. این شیرین کننده به عسل شباهت زیادی دارد و مغذی تر از قند هم به حساب می آید. این شربت دارای فواید زیادی از جمله تقویت ایمنی، هضم آسان و راحت غذا را به دنبال دارد . در ادامه به خواص های دیگر این شیرین کننده طبیعی خواهیم پرداخت.

خواص آنتی اکسیدانی

شربت افرا ۲۴ آنتی اکسیدان مختلف دارد. رادیکال های آزاد مولکول هایی که باعث صدمه به سلول های سالم شده، در نتیجه پیری و بیماری بوجود می آورد آنتی اکسیدان ها از آسیب  رادیکال های آزاد جلوگیری میکند مطالعات نشان داده اند که شربت افرا حاوی مقدار مناسبی از آنتی اکسیدان ها است.

مواد معدنی

شربت افرا همچنین حاوی مقدار کمی از مواد معدنی، مانند منگنز و روی است. تنها مشکل این است که آن نیز دارای درصد قند بالایی است(حدود ۶۷ درصد).

پیشگیری از سرطان

مطالعه نشان داد که اضافه کردن شربت افرا به غلات و یا بلغور جو دو سر به التهاب سرطان، پوکی استخوان، و آلزایمر کمک کند. شربت افرا دارای پلی فنل است که ترکیباتگیاهی  دارد و آنتی اکسیدان است.

ضد پیری

خواص آنتی اکسیدانی شربت افرا به مبارزه با  پیری کمک میکند. این یک آنتی اکسیدان موضعی است، آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و آلاینده را کاهش میدهد. با مقداری شیر، شربت افرا و جو را باهم مخلوط و یک اسکراب خانگی صورت درست کنید.  به آرامی صورت را ماساژ دهید، ۱۵ دقیقه، بعد آبکشی کرده و لوسیون بزنید.

بهبود هضم

قند موجود در شربت افرا زمانی که طبخ می شود احتمال کمتری دارد که باعث سوء هاضمه، گاز و نفخ شود.

درمان سرماخوردگی

یک مطالعه توسط محققان در دانشگاه ایالتی وین در دیترویت انجام یافت که شربت افرا حاوی مواد معدنی ضروری مانند روی و منگنز، که می تواند به جلوگیری از بیماری کمک کند.
روی از سلول های سفید خون مراقبت کرده، برای دفاع از بدن در برابر عفونت ضروری است. منگنز سلولها را از التهاب و آسیب محافظت می کند.

نحوه خرید

هنگام خرید شربت افرای خالص بخرید چون برخی اوقات شربت افرا را با شربت ذرت و یا شکر مخلوط میکنند. گریدهای مختلف شربت افرا به خالص بودن و رنگ آن بستگی دارد بهترین شربت افرا درجه B است

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید اعجاب انگیز شربت افرا / افرا ضد پیری است!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار