فرق بین روانشناس و روانپزشک در چیست؟

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
  • افراد آنلاین : 12
  • ورودی گوگل : 34
  • تعداد کل مطالب : 4568
  • بازدید امروز : 5131
  • بازدید دیروز : 19608
  • بازدید این هفته : 5131
  • بازدید این ماه : 253508
  • بازدید کل : 6058398
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

فرق بین روانشناس و روانپزشک در چیست؟

خیلی از افراد حتی کسانی که تحصیلات مناسبی هم دارند ، تفاوت بین روانشناس و روانپزشک را نمی دانند. اینکه بدانیم چه زمانی باید به روانشناس و چه زمانی به روانپزشک مراجعه کنیم را نمی دانند. می خواهیم در این مبحث تفاوت بین روانشناس و روانپزشک را به شما بگوییم و حطیه کاری هر کدام را برای شما مشخص می کنیم تا زمانی که به این دو شغل نیاز داشتید اشتباهی و از روی اطلاعات نافص به پزشک مراجعه نکنید.

ابتدا بگویید چه تعریفی از روان‌پزشک و روان‌شناس دارید؟
به‌طور کلی از نظر محتوایی و علمی، روان‌شناس و روان‌پزشک تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. روان‌شناس فردی است که ابتدا در مقطع کارشناسی (لیسانس) و سپس کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) و در آخر دکترا (PhD) تحصیل کرده و می‌تواند در مورد مسائل خانواده‌ها، فرزندان، شخصیت افراد، چگونگی شکل‌گیری یک خانواده سالم، مسائل زیست‌شناختی و… مشاوره دهد. از آن طرف، روان‌پزشکان افرادی هستند که ابتدا به‌عنوان پزشک عمومی تحصیلات دانشگاهی خود را انجام داده‌اند و سپس در زمینه تخصص حرفه روان‌پزشکی را انتخاب کرده‌اند و به عبارت دیگر روان‌پزشک اصولا پزشکی است که براساس دیدگاه‌های پزشکی و فیزیولوژیکی و با تاکید بر مبانی زیست‌شناسی روی اختلال‌های رفتاری به مطالعه افراد می‌پردازد و می‌توانند با تجویز دارو اختلال‌ها و رفتارهای نابهنجار را کنترل کنند و از تجویز دارو کمک می‌گیرند.

روان‌شناس با چه تکنیک‌هایی می‌تواند بهتر مشاوره دهد؟
روان‌شناس قادر است با استفاده از روش‌های خانواده‌درمانی، تئاتردرمانی، بررسی رفتارهای روان‌شناختی و روانکاوی به مراجعان خود کمک کند. ضمنا روان‌شناس‌ها در عین حالی که سعی در شناسایی و برطرف‌کردن اختلال‌های روانی افراد برای بهتر شدن زندگی‌شان دارند صرفا به دنبال نشانه‌های بیماری نیستند.

معمولا دیدگاه یک روان‌شناس با یک روان‌پزشک درباره یک فرد سالم چیست؟
از دیدگاه روان‌پزشک، فرد سالم فردی است که نشانه‌های بیماری روانی در او وجود نداشته باشد و اگر چنین نشانه‌ای در فرد وجود داشته باشد، روان‌پزشک دارودرمانی و شوک‌درمانی را در اولویت کارش قرار می‌دهد ولی از دیدگاه یک روان‌شناس فرد سالم فردی است که نه‌تنها بیماری روانی ندارد بلکه ویژگی‌های مثبت دیگری مانند مفید بودن، پیشرفت کردن و احساس تعلق و… در او وجود دارد. این موضوع را می‌توانم با یک مثال روشن کنم، فرض کنید یک دستگاه فاکس خریداری کرده‌اید. اگر موفق به راه‌اندازی آن دستگاه نشوید احتمالا اولین کاری که می‌کنید خواندن بروشور یا راهنمای آن است و اگر به شما کمکی نکرد با شرکت مربوطه تماس می‌گیرید و اگر آن تماس هم مشکل شما را حل نکرد، مسئول تعمیرگاه آن شرکت در محل حاضر خواهد شد. در خیلی از مواقع دستگاه‌ها با دستورالعمل و برنامه‌ریزی خاص بدون نیاز به قطعه کار خواهند کرد و در پاره‌ای از موارد، نیاز به تعویض یک قطعه خواهد بود.

منظورتان از این مثال شرایط آدم‌ها و مشکلات آنهاست. این‌طور نیست؟
بله همین‌طور است. اختلال‌های رفتاری افراد هم به همین شکل است مثلا دانش‌آموزی که انگیزه کافی برای درس خواندن ندارد، والدین او سعی می‌کنند با خواندن مقالات و کتاب‌ها راهکار‌های مناسب را پیدا کنند مانند مثال بروشور ولی گاهی نیاز است که با یک مشاور تماس بگیرند مانند مثالی که با کارشناس دستگاه فاکس به عمل آمد و اگر مشکل این دانش‌آموز حل نشد با کمک گرفتن از یک مشاور و شرکت در جلسه‌های مختلف مشاوره، ممکن است مشکل پیش‌ آمده حل شود. مثل کاری که که فرد کارشناس برای دستگاه فاکس انجام داد ولی اگر جلسه‌های مشاوره نتیجه مطلوبی نداشت، آن‌ وقت می‌توان به یک روان‌پزشک مراجعه کرد که با دارودرمانی آن مشکل برطرف شود مثل مثال تعویض قطعه. بنابراین باید اول مشکل را ریشه‌یابی و بعد به روان‌شناس یا روان‌پزشک مراجعه کنیم.

منبع : seemorgh.com

  • تعداد بازدید : 631
  • زمان انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۳
persianteb


*