فرار از تنبلی با این راه‌کارها!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 272
فرار از تنبلی با این راه‌کارها!

فرار از تنبلی با این راه‌کارها!

شما فرد تنبلی هستید یا خیر؟! آیا کارهایتان را به موقع انجام می دهید ؟! دیگر چیزی به شروع فصل سرد سال نمانده است . فضای سرد سال با دما پایین آن موجب می شود که هر یک از ما در انجام کارهای روزمره خود کاهلی کنیم . وقتی هوا سرد می شود ، تقریبا اکثر ما دوست داریم در خانه بمانیم و مادامی که هوا به گرمی گرایید ، کاریمان را انجام دهیم . اما قطعا نمی شود هوای سرد و بی حسی در این فصل سرد سال را بهانه ای برای انجام ندادن کارهایمان قرار دهیم . ما در این پست می خواهیم چند راه‌کار برای شما در نظر بگیریم که تنبلی را از خود دور کنید و کارهایتان را به موقع و سر وقت انجام دهید .

یه غذای ساده و راحت بپزین

درست کردن غذاهای خوشمزه بخشی از تعطیلات هستن، و مهمه که بدونین، نمیشه با وسوسه غذا خوردن مبارزه کرد. وقتی توی خونه راحت خودتون هستین، دلتون میخواد قانون ها رو بشکنین و هر چی دوست دارین بخورین، اما ممکنه این لذت به قیمت به خطر افتادن سلامتیتون تموم شه و رژیم غذایی سالمی که داشتین رو بهم بریزه، پس بهتره دستور غذاهای سنتی رو با مواد غذایی سالم ترکیب کرده و از خوردنشون لذت ببرین و سرتون هم گرم بشه.

تنها نمونین

خیلی راحته که تو خونه بمونین و خودتون رو از بقیه جدا کنین، اما نباید به طور کامل از زندگی اجتماعی جدا بشین. تنها موندن میتونه روی سیستم ایمنی بدن تاثیری منفی داشته باشه. طبق تحقیقی که در دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شده، آدمای تنها نسبت به کسانی که ارتباطات اجتماعی بیشتری داشتن، در پاسخ به استرس، پروتئین التهاب زای بیشتری تولید کردن. التهاب به بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و حتی آلزایمر منجر میشه. میتونین از دوستاتون دعوت کنین تا به خونه تون بیان یا اینکه با خانواده بیشتر وقت بگذرونین.

خودتون رو با فعالیت های توی خونه درگیر کنین

اگه ترجیح میدین توی خونه بمونین، کارهای زیادی هستن که میتونین انجام بدین، مثل ورزش های توی خونه، پخت و پز، کار دستی، تغییر دکوراسیون و … . برخی از این کارها میتونن هم توی خونه و هم توی محیط های داخلی دیگه مثل باشگاه هم انجام بشن.

یه کتاب خوب پیدا کنین

اگه نمیتونین سرما رو تحمل کنین، پس یه کتاب داستان میتونه باعث بشه که استرستون از بین بره. مطالعات نشون دادن که کتاب خوندن باعث میشه دیگران رو بیشتر درک کرده و باهاشون همدردی کنین.

حرکات کششی بیشتری انجام بدین

اگه میخواین تمام روز رو توی خونه استراحت کنین، پس باید مطمئن شین که ستون فقراتتون درد نمیگیره! برخی تمرینات کششی ساده رو امتحان کنین تا از درد کمر خلاص بشین.

رایحه های آرامش بخش استنشاق کنین

اگه توی حموم مدت زیادی توی وان میمونین، از صابون ها و یا روغن های معطر استفاده کنین. تحقیقات نشون میدن افرادی که اینکارو انجام میدن بیشتر شاد هستن.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فرار از تنبلی با این راه‌کارها!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار