غذای یونانی راهی برای کاهش وزن طبیعی!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 217
غذای یونانی راهی برای کاهش وزن طبیعی!

غذای یونانی راهی برای کاهش وزن طبیعی!

اگر می خواهید کاهش وزن طبیعی داشته باشید و از یک اصول کاملا طبیعی برای سلامتی خود پیروی کنید با ما باشید. حتما از رژیم مدیترانه ای شنیده اید! رژیمی بسیار قدیمی که مورد استفاده افراد مختلفی در سرتاسر جهان می شود. این رژیم یونانی می تواند گزینه بسیار خوبی برای کسانی که قصد دارند کاهش وزن طبیعی داشته باشند، بسیار مناسب است. حال می خواهیم به توضیحات مفیدی در این مورد اشاره کنیم.

روغن زیتون: حتی بوی آن هم باعث کاهش وزن می‌شود

روغن زیتون نسبت به سایر روغن‌ها، تنها یک اسیدچرب دارد. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف روغن زیتون به ‌جای غذاهای دارای اسیدچرب بالا به طور چشمگیر باعث افزایش انرژی بدن، و سوزاندن مقدار بیشتری کالری حتی در هنگام نشستن یا خوابیدن می‌شود.

ماست یونانی: باکتری سالم برای سوزاندن چربی

ماست یونانی جلوی گرسنگی را می‌گیرد، و احساس سیری یا اشباع بودن را در شما زیاد می‌کند، از طرفی میزان قند خون را تنظیم کرده،‌ میل شدید به خوردن را کاهش داده و مانع از زیاد غذا خوردن می‌شود و میزان پروتئین آن نسبت به بسیاری غذاهای دیگر‌ زیاد است.

سبزیجات: حاوی انرژی برای نخوردن هله‌هوله

اگر دچار کمبود ویتامین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان هستید، نمی‌توانید وزن کم کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی گرسنه هستید، بیشتر تمایل به خوردن هله‌هوله دارید. اما مواد خرده‌مغذی موجود در سبزیجات می‌تواند متابولیسم‌تان را بالا برده و سوخت انرژی بدن‌تان را تأمین کند.

لوبیا: و نیز انواع فیبردار آن باعث کاهش وزن می‌شود

برای کاهش وزن به فیبرهای حل‌شدنی و حل‌نشدنی نیاز دارید. فیبرهای حلال با مایعات درون معده‌تان ترکیب شده و ژل چسبناکی درست می‌کند، این ژل باعث می‌شود احساس اشباع بودن بیشتری داشته باشید، چون مدت طولانی‌تری غذا را در معده‌تان نگه می دارد.

غذای دریایی: میزان متابولیسم سازنده‌ی چربی را افزایش می‌دهد

جالب است بدانید که ۹۹ درصد مردم آمریکا به میزان لازم اسیدهای چرب حاوی امگا۳ مصرف نمی‌کنند، در حالی که آن‌ها برای متابولیسم، میزان فشار خون و سایر عواملی که بر روی قدرت و بنیه جسمی ما تأثیر می‌گذارد بسیار مفید هستند تا چربی را بسوزاند.

منبع : alodoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “غذای یونانی راهی برای کاهش وزن طبیعی!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار