غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 4160
غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید

غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید قصد داریم در این نوشته در مورد بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید صحبت کنیم و غذای مناسب مرتبط با این بیماری را نام ببریم.

غذاهای مفید برای بیمـاران مبتلا به کم کاری تیروئید

ماهی
انواع ماهی ها به ویژه ماهی های آبهای آزاد یک منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ۳ محسوب می شوند و برای تعادل هورمونی و عملکرد تیروئید ضروری اند. امگا ۳ همچنین سبب کاهش التهاب و حمایت از سیستم عصبی سالم می شود. سعی کنید ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ساردین و سالمون را برای دو بار در هفته مصرف کنید.

روغن نارگیل
این روغن نه تنها برای سلامت پوست مناسب است و جایگزینی برای بسیاری از روغن های سنتی پخت و پز محسوب می شود، بلکه به دلیل اسیدهای چرب با زنجیره متوسط، برای متابولیسم سالم، تقویت انرژی و مبارزه با خستگی مفید است. روغن نارگیل یک ضد میکروب طبیعی، ضد باکتری و آنتی اکسیدان است که باعث کاهش التهاب در بدن می شود.

غذاهای با فیبر بالا
رژیم غذایی حاوی ۳۰ تا ۴۰ گرم فیبر در روز، اغلب برای مبتلایان به کم کاری تیروئید توصیه می شود زیرا به حفظ وزن در محدوده سالم کمک می کند. نان و غلات کامل یکی از گزینه های مفید سرشار از فیبر است. عدس، لوبیا و نخود نیز غنی از فیبر هستند.

بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید

غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید

میوه ها و سبزیجات
میوه ها و سبزیجات نه تنها منبع مفید فیبر برای مبتلایان به کم کاری تیروئید هستند، بلکه آنتی اکسیدانها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آنها باعث کاهش اثرات رادیکال های آزاد در بدن و کاهش التهاب می شود. میوه ها و سبزیجات برای حمایت از سلامت گوارش، عملکرد مغز، سلامت قلب، تعددل هورمونی و حفظ وزن در محدوده سالم مفید هستند.

دانه ها
برخی از انواع دانه ها مانند دانه های آفتابگردان، دانه های چیا و کتان، منبع خوبی از فیبر برای مبتلایان به کم کاری تیروئید هستند. این دانه های اسیدهای چرب امگا ۳ به نامALAدارند که نقش حیاتی در تعادل هورمونی و عملکرد سالم تیروئید دارد. علاوه بر این، مصرف کافی این چربی ها به بهبود عملکرد مغز، بهبود خلق و خو و حفظ قند خون در محدوده سالم کمک می کند.

پروبیوتیک ها
یک رژیم غذایی غنی از پروبیوتیک نه تنها به سلامت روده ها و دستگاه گوارش کمک می کند، بلکه نقش مهمی در بهبود عملکرد تیروئید دارد. مصرف این محصولات باعث کاهش خطر ابتلا به سندرم روده تحریک پذیر، کاهش التهاب و کاهش واکنش های خودایمنی می شود.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “غذاهای مفید برای بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار