عوارض ختنه کردن نادرست را می دانید؟

مجموعه: سلامت, سلامت کودکان تعداد بازدید: 322
عوارض ختنه کردن نادرست را می دانید؟

عوارض ختنه کردن نادرست را می دانید؟

ختنه کردن در پسران مسئله ای است که باید مهم گرفته شود. چندی پیش در سایت مطلبی تحت عنوان چه زمانی پسرمان را ختنه کنیم؟! قرار دادیم. در راستای همان موضوع در صورتی که ختنه کردن نادرست انجام شود ممکن است خطرات زیادی را در آینده برای فرزند به دنبال داشته باشد. در این زمینه باید آگاهی لازم انجام شود. دکتر سجاد رضوی متخصص بیهوشی در این مورد توضیحاتی را به شما می دهد که خواندنش خالی از لطف نیست.

یک متخصص بیهوشی با بیان اینکه عمل ختنه باید در شرایط بی‌دردی کامل صورت گیرد، تاکید کرد: والدین باید به ختنه به عنوان یک عمل جراحی نگاه کنند و این عمل در دو هفته اول با بی‌دردی اما در دو هفته دوم یا پس از آن همراه با بیهوشی در درجات مختلف انجام شود.

دکتر سجاد رضوی با اشاره به اینکه کاهش عفونت‌های ادراری دوره نوزادی و کاهش خطر بیماری‌های مقاربتی از مهم‌ترین فواید انجام ختنه است، گفت: تا کنون هیچ مدرک مستدلی مبنی بر اینکه ختنه باعث تاثیر سوء بر عملکرد جنسی مردان می‌شود، وجود ندارد بلکه اگر ختنه به صورت درست و اصولی انجام شود، تاثیری بر عملکرد جنسی فرد در آینده نمی‌گذارد.

وی با بیان اینکه ختنه کردن یک روش استاندارد جراحی است و کاملا علمی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: ختنه باید در شرایط بی‌دردی کامل باشد، امروزه با پیشرفت روش‌های بیهوشی می‌توان در کمال آرامش کودک را ختنه کرد. بنابراین والدین نباید در ختنه کردن کودکان خود کوتاهی کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه برای پیشگیری از تنگی مجرای ادراری بعد از ختنه باید مراقبت‌های لازم را به درستی انجام داد، خاطرنشان کرد: باید پوشک و کهنه‌های نوزاد را در هفته اول بعد از ختنه، بیشتر تعویض کرد و اطراف محل مجرای ادرار را با وازلین پوشاند. همچنین به نوزاد شیر بیشتری داده شود تا ادرارش رقیق شود.

این متخصص بیهوشی در پایان گفت: اکثر والدین با مشکلات دل درد و ناآرامی در کودکان خود مراجعه می‌کنند که بیشتر این دل دردها به دلیل تنگی مجرای ادرار و از عوارض ختنه نادرست است که می‌تواند به اختلال مثانه و کلیه در کودکان منجر شود.

منبع : isna.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عوارض ختنه کردن نادرست را می دانید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار