علت های مختلف سقط جنین

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 7
  • ورودی گوگل : 16
  • تعداد کل مطالب : 4599
  • بازدید امروز : 3059
  • بازدید دیروز : 10480
  • بازدید این هفته : 25765
  • بازدید این ماه : 239673
  • بازدید کل : 6521963
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

علت های مختلف سقط

علت های مختلف سقط جنین

پرشین طب – سلامت بانوان | به گزارش پرشین طب؛ علت های مختلف سقط جنین را می دانید؟ علت های ژنتیکی آن را برای شما در این نوشته خواهیم گفت. در این مطلب می خواهیم در مورد وارونگی کروموزومی صحبت کنیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با موضوع علت های مختلف سقط جنین همراه سایت باشید.

 علت های مختلف سقط جنین

وارونگی کروموزومی

وارونگی زمانی اتفاق می‌افتد که قسمتی از کروموزوم پس از شکستن به صورت وارونه قرار می‌گیرد.

در صورتی که شکستگی در دو طرف سانترومر اتفاق افتد وارونگی شامل سانتروم خواهد بود که به وارونگی پری سنتریک می‌گویند.

در حالی که اگر شکستگی در یک طرف سانتروم اتفاق افتد، محل وارونگی ربطی به سانتروم ندارد و به آن وارونگی پاراسنتریک گویند.

افراد حامل کروموزوم‌های وارونه دارای فنوتیپ طبیعی هستند اما این وارونگی در زمان میوز در جفت شدن کروموزوم‌های همولوگ اختلال ایجاد کرده و بر میزان سقط و تولد‌های غیر طبیعی می‌افزاید.

اگر وارونگی پاراسنتریک باشد گامت‌های ایجاد شده حاوی قطعات کروموزومی فاقد سانتروم و یا دو سانترومری خواهد بود که در هر دو صورت نمی‌توانند در تشکیل گامت شرکت کنند.

وارونگی پری سنتریک منجر به تشکیل گامت‌های غیر طبیعی شده و باعث سقط خودبه‌خودی می‌شود.

یک وارونگی پری سنتریک در کروموزوم شماره ۹ با شیوع یک،صدم (۱۰۰/۱) جمعیت دیده می‌شود که یک واریاسیون شایع و هترومورفیسم می‌باشد و به نظر نمی‌رسد منجر به سقط گردد.

اختلالات ژنی

اختلالات ژنی متعدد در ایجاد سقط مکرر شناسایی شده است که از جمله موتاسیون ژن متیلن تتراهیدروفولات ردوکتاز با اختلال در متابولیسم هموسیستئین و هموسیستئینمی با شیوع بالای سقط مکرر همراه است (عارفی و همکاران، ۱۳۸۲).

علت های مختلف سقط

علت های مختلف سقط

تشخیص

۱- آنالیز کروموزومی: بررسی کروموزومی می‌تواند روی محصولات حاملگی زوج مبتلا به سقط مکرر و یا روی لوکوسیت‌های خون محیطی والدین انجام شود (نورزاد، ۱۳۷۹).

اختلالات کروموزومی در ۶۰ درصد جنین‌های دفع شده قبل از ۱۲ هفتگی وجود دارد.

اختلالات ساختمانی کروموزومی والدین معمولاً با منشاء جابه‌جایی متعادل در ۶ درصد زوج‌هایی که سقط مکرر را تجربه می‌کنند دیده می‌شود (رادپور،۱۳۸۲).

۲- آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای جفتی:آمنیوسنتز و بررسی ژنتیکی در والدین که جابه‌جایی رسیپروکال داشته‌اند نشان داد که شیوع کاریوتایپ غیرطبیعی در نمونه آمنیوسنتز ۴/۳ درصد خواهد بود.

شیوع کاریوتایپ غیر طبیعی طی آمنیوسنتز در والدینی که حامل جابه‌جایی رسیپروکال باشند با افراد عادی فرقی نخواهد داشت.

این در حالی است که نمونه‌برداری از پرز‌های جفتی میزان جابه‌جایی غیرمتعادل کروموزومی در سقط‌های سه ماهه اول را بیشتر نشان داده است و کاریوتایپ از نمونه جفتی در حدود ۳۰ درصد از نمونه‌هایی که والدین آنها جابه‌جایی رسیپروکال داشته‌اند، غیر طبیعی بوده است.

این دو مطلب نشان می‌دهد که بیش از ۲۵ درصد محصولات حاملگی دارای جابه‌جایی غیرمتعادل در فاصله بین انجام نمونه‌برداری از پرزهای جفتی (در ۹ تا ۱۲ هفتگی) و آمنیوسنتز (در فاصله بین ۱۵ تا ۲۰ هفتگی)، دفع خواهند شد .

در جابه‌جایی روبرتسونین نیز مانند رسیپروکال، تعداد زیادی از جنین‌های حامل جابه‌جایی غیر متعادل در فاصله بین کوریوسنتز و آمنیوسنتز از دست خواهند رفت.

۳- تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی:این متد شامل تکنیک‌های متنوعی برای بررسی انتقال بیماری‌های ژنتیکی و اختلالات کروموزومی در حاملگی‌های با ریسک بالا می‌شود تا از انتقال بیماری ژنتیکی به جنین و یا بروز سقط مکرر جلوگیری به عمل آید.

اندیکاسیون انجام این تست در زوج‌های حامل موتاسیون ژنی، ترانسلوکاسیون‌های بالانس و سقط مکرر بدون علت می‌باشد که با دو متد FISH و PCRانجام می‌شود (عارفی و همکاران، ۱۳۸۲).

بحث و نتیجه‌گیری

حداقل ۱۵ درصد حاملگی‌های شناخته شده به سقط خودبخودی ختم می‌شود و در ۵۰ درصد از موارد این اتفاق به خاطر یک ناهنجاری کروموزومی می‌باشد.

متاسفانه برخی از زوجین خاتمه مکرر حاملگی را تجربه می‌کنند که معمولا به صورت سه یا تعداد بیشتری سقط خودبه‌خودی تعریف می‌شود.

اغلب هیچ توجیهی برای این مشکل پیدا نمی‌شود و در نهایت بسیاری از این زوجین حاملگی‌های موفقی دارند.

اما در ۳-۶ درصد از چنین زوجینی یکی از آنها دارای یک باز ارایی کروموزومی هستند که در اثر بد تفکیکی میوزی استعداد عدم تعادل شدید ایجاد می‌کند.

در نتیجه امروزه ارائه آنالیز کروموزومی به تمامی زوجینی که سه یا تعداد بیشتری خاتمه حاملگی خودبه‌خودی را تجربه کرده‌اند، یک اقدام پزشکی استاندارد است.

منبع : zendegionline

دسته بندی:سلامت , سلامت بانوان
  • تعداد بازدید : 353
  • زمان انتشار : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
persianteb


*