علت عدم تقارن سینه ها در خانم ها چیست؟

مجموعه: سلامت, سلامت بانوان تعداد بازدید: 655
علت عدم تقارن سینه ها در خانم ها چیست؟

علت عدم تقارن سینه ها در خانم ها چیست؟

ممکن است در خانم ها سینه ها به صورت تقارن و یک اندازه نباشد. علت این عدم تقارن چه می تواند باشد. علت های مختلفی را پزشکان در این باره می گویند، یکی از این علت ها می توان به دلیل آبسه پستان باشد. یا علت دیگری که پزشکان به آن اشاره می کنند سرطان پستان می باشد. در هر صورت در صورتی که سینه های شما دارای تقارن نیست بهتر است به دکتر مراجعه کنید تا از پستان های شما به وسیله دستگاه سی تی اسکن عکس برداری شود.

امروزه با استفاده از تکنیک سی تی اسکن سه بعدی به افراد نشان داده می‌شود که سینه ها تقریبا متقارن هستند و در واقع مشکلی وجود ندارد. اما بسیاری از خانمها ممکن است که این تفاوت سایز را از زمانی که در سنین نوجوانی بوده اند به خاطر بیاورند واین یک امر غیر طبیعی نیست، گاهی قسمتهای دیگر بدن نیز شاید با هم تفاوت اندازه داشته باشند، مثل دستها، پاها، گوشها و چشمها و…..حتی ممکن است به اندازه یک سایز کامل، هردو پستان با هم اختلاف سایز داشته باشند که باز هم یک امر طبیعی است، اما این تفاوت اندازه وقتی باید مورد توجه خاص قرار گیرد که:

این تغییر سایز به تازگی ایجاد شده باشد که به طور قطع باید به پزشک مراجعه نمود. این می‌تواند یک اخطار جدی برای یک خانم باشد که باید معاینات کامل و بررسی‌های پاراکلینیکی انجام شود.

علل مختلفی وجود دارد که سبب این عدم تقارن ناگهانی می‌شود که عبارتند از:

۱/ التهاب پستان (ماستیت)
۲/ آبسه پستان
۳/ انسداد مجاری شیری
۴/ سرطان پستان

در آخر به شما توصیه می‌گردد در صورت هر گونه تغییر ناگهانی در اندازه، یا ایجاد توده، تغییر رنگ یا ایجاد زخم یا پوسته‌های خارش‌دار یا بدون خارش در پستان ها و یا ترشح از نوک سینه‌ها حتماً برای بررسی به موقع و لازم به پزشک مراجعه نمایید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “علت عدم تقارن سینه ها در خانم ها چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار