علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

مجموعه: دانستنیهای جنسی, زناشویی, سلامت, سلامت جنسی تعداد بازدید: 196
علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

پرشین طب – سلامت جنسی | به گزارش پرشین طب؛ علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟ می خواهیم در این نوشته در مورد این موضوع مهم با شما صحبت کنیم ، دلیل خودارضایی مردان متاهل چیست و چگونه می توان آن را بیان کرد؟ با ما همراه باشید.

علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

دلایل متعددی دارد، مثلا:

آقایی كه در دوران مجردی خودارضایی انجام می‌داده، بعد از ازدواج هم ممكن است طبق عادت و اعتیادی كه در این سال‌ها وارد زندگی‌اش شده این كار را ادامه بدهد.

مسئله دیگر نبود رابطه‌ی عاطفی و احساسی با همسر و رضایت‌بخش نبودن رابطه‌ی جنسی این افراد است. مردانی كه در كنار همسرشان احساس آرامش ندارند ممكن است دست به این كار بزنند.

مسئله‌ی مهم دیگر هم اختلالات روحی است كه نباید از آن غافل شد و باید حتما آن را زیر نظر پزشك درمان كرد.

بعضی وقت‌ها مردان مشكلاتی مانند زود انزالی، دیر انزالی و اختلال نعوظ دارند اما به جای اینكه به فكر درمان باشند، از رابطه با همسرشان اجتناب می‌كنند و دست به خودارضایی می‌زنند.

علت خودارضایی مردان متاهل

علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

بعضی خانم‌ها از این شكایت دارند كه همسرشان بعد از دوره‌ی بارداری و زایمان، و در اثر مدتی دوری از رابطه جنسی، شروع به خودارضایی می‌كند، دلیل این اتفاق چیست؟

از آنجایی كه ممكن است رابطه‌ی جنسی در زمان بارداری و تا چند هفته بعد از زایمان وجود نداشته باشد، آقایان به دلیل نیاز جنسی كه در بدن شان است رو به خودارضایی می‌آورند. این درحالی است که خانم‌ها تا قبل از ماه هشتم بارداری در حالت عادی منعی برای برقراری رابطه‌ی جنسی ندارند. از آن طرف بعد از آن هم بسته به نوع زایمان می‌توانند بعد از ۴ تا ۸ هفته رابطه‌شان را شروع كنند اما بعضی از زوج‌ها از ابتدای بارداری تا چند ماه پس از زایمان رابطه‌ی جنسی‌شان را به شكل كامل فراموش می‌كنند و در این موقعیت ممكن است آقایان نتوانند این وضعیت را تحمل كنند و روی به خودارضایی بیاورند.

علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟

چطور باید برای ترك خودارضایی اقدام كرد؟

در مواردی که خودارضایی آقا از زمان بارداری همسر شروع شده، بهتر است زن و شوهر سعی کنند رابطه زناشویی را به صورت مرتب مثل قبل از بارداری از سر بگیرند. همزمان رابطه عاطفی‌شان را تقویت کنند تا هیچكدام از طرفین احساس خلا نكنند. اما در کل وقتی این موضوع بین زوجی پیش می‌آید، قدم اول طرح مسئله است تا آنها به نتیجه برسند كه دلیل خودارضایی، فردی است یا درون رابطه‌ای.

بعد از مشخص شدن این قسمت باید حتما به روانشناس یا روانپزشك مراجعه كنند. اگر جلسات مشاوره برای فرد جواب بدهد و مشكل او را حل كند، نیازی به روانپزشك و دارو نیست اما در موارد اندكی، ممكن است به دارو هم نیاز باشد كه توسط روانپزشك تجویز می‌شود.

توصیه‌های عمومی‌ برای افرادی که خودارضایی می کنند چیست؟

آنها نباید خودشان را در معرض خطر قرار بدهند. مثلا اگر تنهایی آنها را به فكر خودارضایی می‌اندازد، نباید خودشان را در موقعیتی قرار دهند كه تنها باشند. به طور كلی آدم‌هایی كه اعتیاد به خودارضایی دارند نباید در مكان‌ها، موقعیت‌ها و در كنار افرادی قرار بگیرند كه باعث تحریك‌شان می‌شود و آنها را به سمت خودارضایی سوق می‌دهند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “علت خودارضایی مردان متاهل چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار