علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟

مجموعه: انواع سرطان, سرطان تعداد بازدید: 189
علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟

علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟

پرشین طب – انواع سرطان | به گزارش پرشین طب؛ می دانیم که بیماری سرطان در کمین همه ی افراد می باشد. علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟ بیماری سرطان هر کدام دارای نشانه های مختلف می باشد. علت ایجاد سرطان در ناحیه گردن و سر چیست؟ زنان بیشتر درگیر این بیماری می شوند یا مردان؟ می خواهیم در این نوشته در مورد این موضوع مطالبی را برای شما قرار دهیم. با سایت همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟

 سرطان به شکل یک بیماری رایج در ایران در آمده است که در این مطلب به علت بروز سرطان سر و گردن به ویژه در مردان اشاره می شود. سید حسین یحیی زاده رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد و دبیر علمی اجرایی بخش آنکولوژی چهارمین سمینار تومور‌های سر و گردن، در آستانه برگزاری چهارمین سمینار سر و گردن اظهار کرد: بحث اصلی در سمینار امسال موضوع درگیری گردن و در واقع توده‌های گردنی بوده که در ردیف سرطان‌های سر و گردن قرار دارد.

توده‌های گردنی منشا اصلی درگیری سر و گردن، حنجره، تیروئید، حفره دهان، زبان و حلق است که اگر گسترده شوند گردن را آلوده می‌کنند همچنین این توده‌ها به ۲صورت عمده نسج نرم و غدد لنفاوی بوده که اگر به آن‌ها توجه نشود اندازه بسیار بزرگ به خود اختصاص می‌دهند.

 

 ابتلای بالای سرطان های سر و گردن در مردان ایرانی

مصرف دخانیات و استفاده همزمان از الکل ریسک ابتلا به سرطان‌های سر و گردن را به شدت افزایش می‌دهد بنابراین پیشگیری از مصرف دخانیات الکل باید مد نظر افراد به ویژه جوانان قرار گیرد. یحیی زاده گفت:  شیوع سرطان‌های سر و گردن در ایران تقریباً برابر با سایر کشورهای دنیا است ولی در ایران این سرطان بیشتر مردان را مبتلا می‌کند.

منبع : Seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “علت ایجاد سرطان سر و گردن چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار