علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 281
علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟

علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟ می خواهیم در این نوشته در مورد تیک های عصبی صحبت کنیم. آیا تیک های عصبی درمان می شود؟ اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید با پرشین طب همراه باشید.

علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟

هدی معتمد الصنایعی، روان شناس بالینی، در باره تیک عصبی می گوید: تیک عصبی یکی از اختلالات شایع است که شامل حرکات کاملا غیر ارادی در بدن مثل حرکات سریع باز و بسته شدن چشم، دهان، تنگ کردن چشم، تکان سر و شانه، تماس انگشت ها به حالت بشکن زدن، پرش دست، گردن و … می شود. این اختلالات ممکن است در زمان کودکی، نوجوانی، جوانی و حتی پیری بروز کند و البته بعد از مدتی در فرد از بین برود.

ریشه های اصلی تیک های عصبی

درباره خوب یا بد بودن داشتن تیک عصبی باید بدانید که ریشه های اصلی این تیک ها،اضطراب و استرس است و در محیط هایی که برای‌تان اضطراب آورتر است، بیشتر اتفاق می افتد.

درمان های خانگی تیک های عصبی

یکی از روش های درمان تیک شامل درمان های رفتاری مثل قرقه سازی است که فرد در مقابل آینه بایستد و مدام حرکت تیک عصبی خود را تکرار کند؛ به این راه درمان قرقه سازیمی‌گویند که به مرور زمان در فرد تاثیر می‌گذارد و فرد درمان می‌شود. روش دیگر، درمان دارویی است که شما باید پیش روان پزشک بروید تا داروهایی از جمله داروهای مسکن مانند هالوپریدول، پیموزاید و … برای تان تجویز شود.

در صورت درمان نشدن به روان شناس مراجعه کنید

توجه داشته باشید زمانی که تیک‌های عصبی فرد با درمان‌های خانگی رفع نشود، باید به روان شناس مراجعه کند  تا با توجه به رفتارهای فرد و روان شناسی درست او را درمان کند.فراموش نکنید که این اختلال قابل درمان است.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “علت ایجاد تیک های عصبی چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار