علائم بیماری پوستی چيل بلين و راه پیشگیری از آن

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 5
  • ورودی گوگل : 14
  • تعداد کل مطالب : 4634
  • بازدید امروز : 478
  • بازدید دیروز : 1527
  • بازدید این هفته : 3663
  • بازدید این ماه : 38651
  • بازدید کل : 6731688
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

علائم بیماری پوستی چيل بلين و راه پیشگیری از آن

بیماری های پوستی زیادی ممکن به دلایل های مختلفی گریبان هر یک از ما را بگیرد. محافظت از پوست از راه های زیادی ممکن می شود که می بایست تا جایی که می توانیم اینکار را انجام دهیم اما گاهی اوقات از دست ما خارج می شود و دچار بیماری می شویم . یکی از این بیماری های پوستی چیل بلین می باشد. شاید حتی اسمش را هم نشنیده باشید . ما امروز تصمیم گرفته ایم که در خصص علل های ایجاد این بیماری و راه های درمان آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

چيل بلين ها ورمهاي كوچك خارش زا و دردناكي است كه بر روي پوست ايجاد ميشوند. به خاطر واكنشي غيرطبيعي به سرما به وجود مي آيند. در عرض ۷ تا ۱۴ روز از بين مي روند. اگر مستعد ايجاد چيل بلين باشيد بايد خود را در هواي سرد، گرم نگه داريد.

علائم چيل بلين ها چه هستند و چه عاملي سبب آنها ميشوند؟

چيل بلين ها (كه گاهي pernio) نيز ناميده ميشوند التهابهاي قرمز و دردناك و كوچكي هستند بر روي پوست كه خارش دارند. لكه چيل بلين به خاطر واكنش پوست به سرما به وجود مي آيند. بيشتر در اندامهاي انتهايي به وجود مي آيند كه راحت تر در معرض سرما قرار دارند به عبارتي در انگشتان دست ها و پاها، بيني و لاله گوشها. با اين وجود، ممكن است اين لكه ها در ديگر جاهاي بدن نيز در صورت قرار گرفتن در معرض سرما ايجاد شوند. براي مثال در پاشنه ها، در قسمت پايين پاها و رانها (مخصوصا در اسب سواران)

چيل بلين ها  رايج هستند. تصور ميشود كه در كشورهاي پيشرفته اي نظير انگلستان از هر ۱۰ نفر يك نفر در مرحله اي از زندگي خود دچار جيل بلين مي شوند. مشخص نيست كه چرا برخي افراد وقتي پوستشان در معرض سرما قرار مي گيرد دچار چيل بلين ميشوند. مويرگهاي زير پوست وقتي پوست سرد ميشود تنگ (منقبض) ميشود. سپس عرضه خون به اين منطقه از پوست ممكن است بسيار آرام صورت گيرد. با گرم شدن مجدد پوست مقداري از مايعات از رگهاي خون به بافتها نشت مي كند. به گونه اي اين منطقه دچار التهاب شده و منجر به چيل بلين ميشود.

سرعت (نرخ) تغييرات دما مي تواند بخشي از ماجرا باشد. برخي افراد اگر پوستشان سريع گرم و سرد شود دچار چيل بلين ميشوند. براي مثال اگر روي پوستشان كيسه آب گرم قرار گيرد يا خيلي نزديك آتش بنشينند.

برخي افراد كه گردش خون ضعيف و مشكلات ديگر عروقي دارند بيشتر مستعد چيل بلين هستند. با اين وجود چيل بلين اغلب در افرادي اتفاق مي افتد كه در مجموع سالم هستند.

علائم چيل بلين چيست؟

چيل بلين بعد از چند ساعت قرار گرفتن در معرض سرما اتفاق مي افتد. ممكن است فقط دچار يك چيل بيلن شويد ولي اغلب چند تا به وجود مي آيند. آنها به هم متصل شده و منطقه وسيعتري از پوست را ملتهب و قرمز مي كنند.

چيل بلين بسيار خارش دارد. يك حس سوزش نيز متداول است.

آنها اغلب در ابتدا قرمز بوده اما بعد كبود ميشوند.

در چيل بلين ها درد به وجود آمده و حساس ميشود.

در برخي موارد در محل چيل بلين ها ممكن است تاول بزند كه بهبود را به تاخير مي اندازد.

گاها، پوست ترك خورده و زخم كوچكي ايجاد ميشود كه مستعد عفونت است.

عموما هر چيل بلين حدودا هفت روز باقي مي ماند و سپس به تدريج در عرض يك هفته يا بيشتر از بين مي رود. برخي افراد در هر زمستان دوره هاي عود كننده چيل بلين دارند.

آيا مي توان از چيل بلين پيشگيري كرد؟

اگر مستعد چيل بلين هستيد مي توانيد با اقدامات زير تا حدي مانع از بروز آن شويد:

در هواي سرد با استفاده از دستكشها و جورابهاي گرم دستها و پاهاي خود را گرم نگه داريد. اگر چيل بلين هاي عودشونده داريد در فكر دستكش ها و جورابهاي مخصوص خيلي گرم باشيد.

با پوشيدن كلاه و روسري سر و گوشهاي خود را گرم نگه داريد.

بايد در هواي سرد تا جاي ممكن خود را گرم نگه داريد. براي به دام انداختن گرماي بدن مي توان چند لايه لباس گشاد پوشيد. همچنين بايد تا جاي ممكن خود را خشك نگه داريد.

اگر در سرما بيرون رفتيد خود را بلافاصله با  كيسه هاي آب گرم و غيره گرم نكنيد اين كار را به  تدريج انجام دهيد.

درمان چيل بلين ها چيست؟

اگرچه چيل بلين ها توليد ناراحتي مي كنند اما معمولا آسيب دائمي در پي ندارند. اگر از سرما اجتناب شود معمولا خود به خود بهبود مي يابند.

منطقه آسيب ديده را گرم نگه داريد. اين يعني در هواي سرد بيرون نرويد يا وقتي بيرون مي رويد دستكش ها و جورابهاي (و غيره) گرم بپوشيد.

اغلب درمان ديگري مورد نياز نيست چون معمولا خود به خود از بين مي روند.

انواع مختلف كرم ها و لوسيون ها را مي توان از داروخانه خريداري كرد. با اين وجود، شواهدي  مبني موثر بودن هيچ يك از آنها وجودن ندارد بنابراين پيشنهاد نميشوند.

كرمهاي استروئيدي ديگر براي درمان (يا پيشگيري) چيل بلين ها پشينهاد نميشوند.

اگر سيگار مي كشيد بايد سعي كنيد ترك نمائيد چون سيگار كشيدن مي تواند چيل بلين را بدتر نمايد.

براي پييشگيري از چيل بلين در افرادي كه دوره هاي عودشونده دارند گاها درمان دارويي پيشنهاد ميشود. دارويي كه نيفدپين ناميده ميشود مي تواند مويرگها را باز (متسع) كرده و به پيشگيري از چيل بلين كمك نمايد.

منبع : pezeshketo.com

  • تعداد بازدید : 548
  • زمان انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۳
persianteb


*