عضله سازی با بازی

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 416
عضله سازی با بازی

عضله سازی با بازی 

یکی از روش های نسبتا جدیدی که محققان حوزه سلامت و ورزش به آن دست پیدا کرده اند استفاده از توپ برای عضله سازی و قدرتمند شدن است. این توپ بازی اما شبیه توپ بازی هایی که دوران کودکی انجام می دادید نیست بلکه توپ های مختلفی با وزن های متفاوت برایش در نظر گرفته شده اند که هر کدام می توانند به عضله سازی شما کمک کنند. برای عملی کردن این روش اول از همه می توانید یک توپ استاندارد والیبال تهیه کنید که سبک باشد. بعدا که بدنتان عادت کرد می توانید سراغ گزینه های سنگین تر بروید. برای توپ درمانی توجه به این نکته ها ضروری است.

هول نکنید

در انجام دادن حرکات با توپ اولین قدم این است که جوگیر نشوید و به خودتان فرصت بدهید تا کم کم قوی شوید. لازم است توپ در تکرار هر حرکت به دیوار یا زمین بخورد. این کار باعث درگیر شدن عضله ها می شود و قدرت بدنی تان را بالا خواهد برد. یادتان باشد تا وقتی بدن آمادگی پیدا کند وقت دارید تا مرحله به مرحله به قدرتی بودن حرکت ها اضافه کنید. اگر نمی دانید چطور باید این کار را انجام دهید برای تان مثال می آوریم. خیلی از مربیان ورزش در مراحل اولیه عضله سازی از شما می خواهند بدون وزنه تمرین کنید اما طوری حرکت ها را انجام دهید که انگار وزنه در دست دارید. با این کار عضلات برای جلسات بعدی و استفاده از وزنه واقعی آماده می شوند. موقع ورزش با توپ هم به این نکته دقت کنید ، فقط یادتان باشد یکدفعه توپ را طوری در دست نگیرید که انگار وزنه صد کیلویی است!

شکم را درگیر کنید

بعد از اینکه مربی تان حرکات توپی ورزشی را دریافت کردید حواس تان را جمع یک نکته خیلی اساسی کنید، بیشتر ورزشکاران فکر می کنند موقع استفاده از توپ همین که دست های شان درگیر شوند کافی است. اما نکته ای که مربیان حرفه ای به شما پیشنهاد می کنند این است: دست از سر عضلات شکمی بر ندارید و تا می توانید درگیرشان کنید.

مشورت با مربی

وزن توپ های ورزشی متفاوت است. اول از توپ های سبک تر شروع کنید و بعد سراغ سنگین ها بروید. برای اینکه متوجه شوید کدام توپ به کار شما می آید حتما با مربی تان مشورت کنید. بگذارید او برای تان تعیین کند بدن شما آمادگی تمرین با توپ با چه وزنی را دارد. استفاده از توپ های خیلی سنگین در حرکات قدرتی می تواند به عضله سازی بیشتر کمک می کند اما مشورت با مربی این امکان را به شما می دهد که بیشتر از آنچه که در توان تان است از خودتان کار نکشید.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عضله سازی با بازی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار