عصاره انگور باعث جلوگیری از سرطان پروستات می شود

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 287
عصاره انگور باعث جلوگیری از سرطان پروستات می شود

عصاره انگور باعث جلوگیری از سرطان پروستات می شود

چندی قبل مطلب مهمی در مورد درمان جوش و آکنه با روغن هسته انگور در سایت پرشین طب قرار دادیم. محققان همه روزه تحقیقات زیادی در زمینه های گوناگون انجام می دهند. یکی از تحقیقات جدید در مورد فواید دانه های انگور می باشد. دانه های انگور فواید زیادی دارد که می توان از مهم ترین آن که در این تحقیقات به چاپ رسیده است به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات که یکی از سرطان های شایع کشور می باشد اشاره کرد. چندی پیش تحقیقات مشابه ای راجع به پوست و هسته انگور انجام شده بود که در کنترل برخی سرطان ها موثر بوده است.

تحقیقات جدید نشان می دهند که عصاره هسته انگور به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات کمک می کند. محققان مرکز سرطان دانشگاه کلرادو پس از بررسی های فراوان ترکیبی فعال در عصاره هسته انگور یافتند که خواص ضدسرطانی قوی دارد.

برای انجام این مطالعه اثر ترکیب فعال موجود در عصاره هسته انگور بر سلول هایسرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد این ترکیب سبب القای مرگ سلول سرطانی یا آپوپتوز می‌شود. تحقیقات قبلی نشان داده بودند که هسته و پوست انگور در پیشگیری و کنترل برخی سرطان ها از جمله سرطان کولورکتال موثر است. نتایج این مطالعه در نشریه‌ بین المللی تغذیه و سرطان انتشار یافته است.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عصاره انگور باعث جلوگیری از سرطان پروستات می شود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار