عرق شور نشانه کدام بیماری است؟!

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 1802
عرق شور نشانه کدام بیماری است؟!

عرق شور نشانه کدام بیماری است؟!

همه افراد در طول روز به سبب کارهای سبک یا سنگینی که انجام می دهیم عرق می کنیم . اما آیا می دانستید که از طریق عرق کردن هم می توان پی به بیماری های بدن خود ببرید ؟! بله شما می توانید دقت کنید که اگر عرق بدنتان شور است مبتلا به فشار خون بالا هستید . پوست بدن انسان دارای درجه های شوری مختلفی است که نشان می دهد فشار خون فرد تا چه حدی بالاست . پس اگر دارای عرق شور بالایی می باشید فورا خود را به پزشک نشان دهید . چرا که ممکن است این عرق شور زمینه های بیماری های قلبی یا سکته را در افراد افزایش دهد.
گفتنی است، کار‌شناسان اعتقاد دارند مصرف بیش از حد نمک در رژیم غذایی می‌تواند علاوه بر حل شدن نمک در جریان خون سبب ذخیره نمک در بافت‌ های عضلانی و همینطور درکل سطح پوست بدن شود .

نمک اضافی باعث جذب مایعات بیش ازحد در بدن و به دنبال آن افزایش فشار خون در افراد می‌شود .

کار‌شناسان دانشگاه ییل در حال ساخت نسل جدیدی از داروهای ضد فشار خون هستند که مانع از جذب نمک در بافت‌های عضلانی و سطح پوست بدن شود .

کار‌شناسان دریافته‌ اند شوری پوست بدن می‌تواند سبب ابتلای فرد به بیماری فشارخون بالا شود .

گفتنی است، کار‌شناسان اعتقاد دارند مصرف بیش از حد نمک در رژیم غذایی می‌تواند علاوه بر حل شدن نمک در جریان خون سبب ذخیره نمک در بافت‌های عضلانی و همینطور در کل سطح پوست بدن شود .

نمک اضافی باعث جذب مایعات بیش از حد در بدن و به دنبال آن افزایش فشار خون در افراد می‌ شود .

کار‌شناسان دانشگاه ییل در حال ساخت نسل جدیدی از داروهای ضد فشار خون هستند که مانع از جذب نمک در بافت‌ های عضلانی و سطح پوست بدن شود .

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عرق شور نشانه کدام بیماری است؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار