ظاهر شدن سرطان ریه دو دهه طول می کشد!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 333
ظاهر شدن سرطان ریه دو دهه طول می کشد!

ظاهر شدن سرطان ریه دو دهه طول می کشد!

یکی از شایع ترین سرطان های دنیا سرطان ریه است. اما چیزی که این سرطان را نگران کننده تر از قبل می کند خبری است که به عنوان نتیجه تحقیقات کالج انگلستان منتشر شده است: این سرطان بیست سال قبل از اینکه به منصه ظهور و خطرناک شدن برسد در حال رشد کردن در بدن است! بدتر از این خبر اینکه سرطان ریه بیشتر از سایر سرطان ها قربانی می گیرد.

بررسی تومورها

دانشمندان زمانی به این نتیجه رسیدند که ۲۵ گروه ۷ نفره از متاطق مختلف را بررسی کردند و بعد از عمل جراحی و خارج کردن تومور متوجه شدند که استارت اولیه ماجرا حداقل به دو دهه قبل بر می گردد. تا اینجای کار احتمالا حدس زده اید که سیگار عامل موثری در بروز سرطان ریه است اما نکته عجیب اینجاست که بسیاری از این افراد سال ها قبل سیگار را ترک کرده بودند و بعضی از آنها حتی سیگاری هم نبودند.

همچنان ترک کنید!

با خواندن این خبر شاید با خودتان بگویید اگر ترک کردن و نکردن سیگار فرقی ندارد همان بهتر که آن را ترک نکنیم! اما این وسط یکی دیگر از نتایج این تحقیق را دست کم نگیرید. محققان متوجه شده اند که افرادی که دخانیات را ترک کرده اند تومورهای خوش خیم تر با ابعاد کوچک تری داشته اند. تومورهایی که در نهایت درمان شده اند و آسیب کمتری به افراد وارد کرده اند.

با پزشک تان حرف بزنید

از حالا به بعد که نتایج این تحقیق را خواندید موقع مراجعه به پزشک تان باید چند نکته را درنظر داشته باشید. این دفعه وقتی پیش دکتر رفتید او را از سابقه سیگاری بودن تان با خبر کنید و نسبت به علائمی مثل سرفه های مداوم حساس باشید. متاسفانه در اغلب موارد سرطان ریه دیر تشخیص داده می شود و وقتی علائمش را به صورت شدید نشان می دهد که سایر ارگان های بدن را هم درگیر کرده یا اصطلاحا متاستاز داده باشد. بنابراین سعی کنید از چکاپ های پزشکی غافل نمانید و با پزشک تان حرف بزنید!

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ظاهر شدن سرطان ریه دو دهه طول می کشد!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار