طرز تهیه کباب چوبی خوشمزه و لذیذ

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 465
طرز تهیه کباب چوبی خوشمزه و لذیذ

طرز تهیه کباب چوبی خوشمزه و لذیذ

امروز می خواهیم در این مطلب یک غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم که بسیار لذیذ می باشد ، همانطور که از عنوان آن پیداست این غذا کباب چوبی می باشد که بسیار آسان تهیه می شود. می توانید با خانواده آن را درست کرده و سپس سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه کباب چوبی

گوشت گوسفند کبابی چربی دار و تکه شده ۵۰۰ گرم / فلفل دلمه ای سبز حلقه شده و هسته گرفته ۲ عدد / پیاز حلقه شده / گوجه فرنگی حلقه شده ۶ عدد / ادویه کبابی یک ق غ سر خالی

طرز تهیه کباب چوبی

گوشت را با یک عدد پیاز درشت رنده شده و کمی روغن زیتون مخلوط کنید که کمی مزه دار شود. وقتی گوشت نیم ساعت ماند، آن را داخل یک کاسه بریزید و ادویه کابی را روی گوشت بپاشید و دوباره نیم ساعت بگذارید بماند که ادویه ، گوشت را هم مزه دار کند و هم نرم تر کند.

بعد دستکش به دست کنید و شروع به چنگ زدن گوشت کنید که کاملا مزه دار شود. به مدت ۳۰ دقیقه آن را بگذارید بماند که کاملا نرم شود، بعد از ۳۰ دقیقه دوباره گوشت را کمی چنگ بزنید و سپس به سیخ چوبی بکشید، پنج تکه برای یک سیخ کافی است. آنها را داخل بشقاب بچینید، این کار را تا زمانی که همه گوشت استفاده شود ادامه دهید. بعد یک تابه بزرگ را روی حرارت بگذارید و حدود یک الی یک و نیم لیوان آب به آن اضافه کرده و مواد را به ترتیبی که خواهیم گفت ته تابه بچینید.

ابتدا پیاز ها را ته ظرف با کمی فاصله از هم بچینید، چیدن پیاز در کف ظرف باعث خوش عطر شدن غذا می شود. بعد از پیاز، کباب ها و در آخر گوجه فرنگی را روی آن بچینید و از کنار ظرف کمی آب بریزید و در ظرف بگذارید و اجازه دهید به مدت ۳ – ۴ ساعت با حرارت کم، خوب بپزد. در نهایت برای زیباتر سرو کردن هم می توانید چند عدد گوجه فرنگی کوچک را به سیخ کشیده و کبابی کنید و در لابه لای سیخ های گوشت تان بچینید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “طرز تهیه کباب چوبی خوشمزه و لذیذ”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار