طرز تهیه مافین کیوی خوشمزه

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 484
طرز تهیه مافین کیوی خوشمزه

طرز تهیه مافین کیوی خوشمزه

یکی از میوه های خوشمزه و پرطرفدار این فصل کیوی است. کیوی بسیار پرخاصیت می باشد. کیوی همانند مرکبات منبع غنی از ویتامین سی است، پس برای سرماخوردگی بسیار مفید است. جالب است بدانید این میوه به خاطر داشتن ویتامین آ ، ای و ث باعث حفظ و تقویت سلول های بینایی شده و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شود. می خواهیم در این بخش از آشپزی به شما طرز تهیه مافین کیوی را آموزش دهیم.

طرز تهیه مافین کیوی

۱/ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب های مافین را با کاغذ مخصوص بپوشانید و کنار بگذارید. ۳ عدد کیوی را پوست بگیرید ، خرد کنید و در یک کاسه مناسب با چنگال خوب له کنید. نیمی از کیوی له شده را داخل کاسه ای بریزید، سپس شیر و وانیل را هم به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

۲/ در یک کاسه دیگر آرد، بیکینگ پودر و نمک را خوب با هم مخلوط کنید. حالا در یک کاسه بزرگ کره را بریزید و با همزن برقی آن را خوب هم بزنید، سپس شکر را اضافه کرده و با سرعت متوسط دوباره مواد را مخلوط کنید. حالا سرعت آن را کم کنید و تخم مرغ و ۲ عدد سفیده را هم اضافه کرده و دوباره مواد را خوب با هم مخلوط کنید که کاملا با هم ترکیب شوند. نیمی از آرد را به مواد اضافه کرده و کمی هم بزنید، حالا مخلوط کیوی و شیر را اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید . در انتها بقیه مخلوط آرد را اضافه کرده و تمامی مواد را خوب مخلوط کنید که مایه کیک آماده شود.

۳/ حالا ۲/۳ از قالب ها را با مایه کیک پر کرده و آنها را به مدت ۲۲-۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک ها کاملا بپزند، سپس آنها را از فر درآورید و بگذارید که کاملا سرد شوند.

۴/ برای تهیه رویه، کره ای را در کاسه ای بریزید و هم بزنید تا نرم شود. مابقی کیوی له شده را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا به خورد هم بروند. دقت کنید که مخلوط به دست آمده آب نیندازد. حالا وانیل و شکر را اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در انتها کمی نمک به مواد اضافه و خوب مخلوط کنید.

۵/ حالا کیک ها را با مخلوط کیوی حاصل تزئیین کنید. می توانید برای این کار از قیف کیک پزی استفاده کنید ، سپس یک برش کوچک کیوی روی کیک ها قرار داده و سرو کنید.

مواد لازم 

۲ عدد کیوی

۱/۲ و ۱ پیمانه آرد

۱ ق چ بیکینگ پودر

۱/۴ ق چ نمک و پیمانه شیر

۱ ق چ پودر وانیل

۱/۲ پیمانه کره

۳/۴ پیمانه شکر

۱ عدد تخم مرغ + ۲ سفیده تخم مرغ

مواد لازم برای رویه

۱ عدد کیوی

۱/۲ پیمانه کره + ۱/۲ ق چ وانیل

۳/۴ پیمانه شکر دانه ریز

مقدار کمی نمک

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “طرز تهیه مافین کیوی خوشمزه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار