طرز تهیه ساندویچ قارچ با تخم مرغ

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 1073
طرز تهیه ساندویچ قارچ با تخم مرغ

طرز تهیه ساندویچ قارچ با تخم مرغ

همه ما می دانیم صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی ما به حساب می آید و خوردن آن همیشه توسط پزشکان توصیه می شود ولی بعضی مواقع از خوردن صبحانه های یکنواخت و تکراری خسته می شویم و دل مان چیزی غیر از نان و پنیر و چای شیرین می خواهد. در این پست می خواهیم به شما طرز تهیه یک ساندویچ صبحانه خوشمزه را به شما آموزش دهیم. اسم این صبحانه ، ساندویچ قارچ با تخم مرغ می باشد.

طرز تهیه ساندویچ قارچ با تخم مرغ

۱/ ابتدا قارچ ها را خوب بشویید و در سبدی بریزید تا آب آنها گرفته شود. حالا آنها را به صورت ورقه های نازک خرد کنید و کنار بگذارید. گشنیز را هم پس از آنکه شستید در سبدی بریزید تا آب آنها گرفته شده و خشک شوند. سپس آنها را ریز خرد کنید. پیاز را پوست بگیرید و آن را هم نگینی خرد کنید.

۲/ تابه ای را روی حرارت قرار دهید و روغن را داخل آن بریزید. سپس پیاز را در آن تفت دهید تا نرم شود. اکنون قارچف گشنیز، نمک، فلفل و زردچوبه را هم اضافه کنید و به مدت ۴-۵ دقیقه مواد را خوب با هم تفت دهید.

۳/ در این میان تخم مرغ ها را در کاسه کوچکی خوب هم بزنید تا زرده و سفیده کاملا با هم مخلوط شوند. حالا تخم مرغ را هم به مواد داخل تابه اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا همه مواد کاملا با هم مخلوط شوند.

۴/ دستگاه ساندویچ ساز را روشن کنید تا گرم شود. در این میان نان ساندویچ ها را آماده کنید. به این صورت که مقداری از مواد را روی نان تست کاملا پهن کنید و روی آن را یک ورقه پنیر قرار دهید. در انتها روی مواد را نان دیگری بگذارید. به هر تعداد که می خواهید به این صورت ساندویچ آماده کنید. حالا ساندویچ ها را داخل دستگاه قرار دهید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا نان برشته شده و قهوه ای رنگ شود. پنیر داخل ساندویچ ها هم آب شود. حالا می توانید آنها را سرو کنید.

مواد لازم برا تهیه ساندویج قارچ با تخم مرغ

۱۵۰ گرم قارچ

۱ عدد پیاز

۳ عدد تخم مرغ

۱۰۰ گرم برگ گشنیز

۱ ق چ زرد چوبه

به میزان لازم نمک و فلفل

۲ ق س روغن گیاهی

به میزان لازم نان تست

۸ ورقه پنیر ورقه ای

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “طرز تهیه ساندویچ قارچ با تخم مرغ”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار