صورت تان بیماری شما را لو می دهد!

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 419
صورت تان بیماری شما را لو می دهد!

صورت تان بیماری شما را لو می دهد!

از روی بعضی از ویژگی های صورت هر آدمی می توان به صورت تقریبی به بعضی از خصوصیات اخلاقی او پی برد. هر کدام از علائم زیر نشان دهنده مشکلات مربوط به سلامتی است. این علائم عبارتند از:

فرم دندان ها

کسانی که دندان های کوتاه و باریکی دارند ممکن است به مشکلات ریفلاکس اسیدی معده مبتلا باشند. بازگشت اسید می تواند باعث حل شدن دندان ها و تغییر شکل آنها شود.

وضعیت موها 

خانم هایی که موهای شان بی هیچ دلیلی خاصی کم شده یا عقب رفته باید میزان آهن خون شان را چک کنند چون این مشکل می تواند به فقر آهن مربوط شود. اگر موهای تان کم نشده اند اما ضخامتشان کم شده و تار موهایی نازک دارید بهتر است تست تیروئید بدهید چون ممکن است دچار پرکاری تیروئید باشید. . برعکس این مسئله وقتی است که ابروها کم پشت شده باشند. این حالت نماینده کم کاری تیروئید است. در نهایت رشد موهای ضخیم و زائد روی بدن می توان به ترشح هورمون آندروژن برگرد.

رنگ رخساره

اگر لکه های قهوه ای روی پوست تان ایجاد شده اند احتمالا یا در حال دریافت داروهای هورمونی هستید یا زیاد در معرض نور خورشید قرار گرفته اید! خانم های باردار هم ممکن است با این لکه ها مواجه شوند. علاوه بر لکه ها، رنگ کلی پوست نیز مهم است. کسانی که رنگ پوست شان به زردی می زند یا در حال دریافت داروهای دیابت و فشار خون هستند یا کبدشان دچار آسیب جدی شده است. حالت آخر وقتی است که پوست صورت و بدن پر از چین و چروک شده است. این علامت می تواند ناشی از پوکی استخوان باشد.

رنگ زبان

اگر اخیرا متوجه شده اید رنگ زبان تان تغییر کرده و به تیرگی می زند ممکن است دچار تجمع نوعی باکتری به اسم پاپیل شده باشید.

سفیدی چشم ها

یکی از راه های تشخیص کلسترول بالا توجه به عنبیه چشم هاست. اگر حلقه ای سفید دور عنبیه، بخش رنگی چشم را گرفته باشد احتمال اینکه کلسترول تان بالا باشد زیاد است. حالت بعدی مربوط به رسوب چربی در سفیدی چشم یا شکل گیری توده یا جوش های کوچک روی پلک و پوست می شود.

حالت گوش ها

جالب است بدانید شکل گوش با احتمال بیماری قلبی در ارتباط است! گوش های چروکیده یا وجود خطوط مورب در اطراف لب گوش نشانگر این احتمال هستند!

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “صورت تان بیماری شما را لو می دهد!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار