شکلات داغ سفید با طعم کدو حلوایی

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 369
شکلات داغ سفید با طعم کدو حلوایی

شکلات داغ سفید با طعم کدو حلوایی

کم کم هوا رو به سرد شدن است و در این روزها و شب های سرد پاییزی یکی از بهترین و دلچسب ترین خوردنی ها، نوشیدنی های گرم است. در کشور ما مردم بیشتر از چای به عنوان نوشیدنی گرم استفاده می کنند. علاوه بر چای، نوشیدنی های گرم دیگری هم می توانید مطابق با ذائقه تان آماده کنید. در این بخش می خواهیم طرز تهیه شکلات داغ سفید با طعم کدو حلوایی را به شما آموزش دهیم.

دستور تهیه پوره کدوه حلوایی

ابتدا کدو حلوایی را به صورت تکه های بزرگی برش دهید سپس آنها را داخل تابه گود یا قابلمه ای که کف آن را با مقدار کمی روغن چرب کرده اید بچینید. کمی هم آب به آن اضافه کرده و ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کدوها کاملا نرم و پخته شوند. سپس گوشت آنها را با قاشق جدا کنید و در مخلوط کن بریزید. دستگاه را روشن کنید تا مایه نرم و پوره ای شکلی به دست آید. آن را کنار بگذارید.

دستور تهیه نوشیدنی

در ظرفی ۲ پیمانه شیر، تکه های شکلات سفید و پودر کاکائو را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید. آن را مرتب هم بزنید تا شکلات ها کاملا آب شوند و مواد خوب با هم مخلوط شوند. حالا کدو حلوایی، دارچین، جوز هندی، پودر زنجبیل را هم به آنها اضافه کنید و خوب آنها را هم بزنید. در انتها باقیمانده شیر را هم اضافه کنید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید. دقت کنید که شیر نباید بجوشد. وقتی مایه کاملا داغ شد آن را داخل لیوان هایی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید و در صورت تمایل آنها را با مقداری خامه فرم گرفته و پودر دارچین تزیین کنید.

مواد لازم

۴-۵ پیمانه شیر

۲۰۰ گرم شکلات سفید خرد شده

۴ ق چ پودر کاکائو

۳۰۰گرم کدو حلوایی

۱ق چ دارچین

۱/۲ پیمانه جوزهندی

۱/۸ ق چ پودر زنجبیل

خامه فرم گرفته جهت تزیین

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شکلات داغ سفید با طعم کدو حلوایی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار