شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 927
شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

پرشین طب – داروهای گیاهی | به گزارش پرشین طب؛ شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول موضوع مورد بررسی ما می باشد. خیلی از افراد از دمنوش های مختلف برای کاهش کلسترول استفاده می کنند. شما می توانید لیست دمنوش های زیر را نیز به دمنوش های مصرفی خود اضافه کنید. به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

کاهش کلسترول با چای سبز

سرشار از مواد مغذی مختلف، چای سبز در فهرست ابرمواد غذایی سالم جایگاه بالایی دارد. نوشیدن چای سبز می تواند به محافظت و تقویت بینایی، محافطت در برابر سرطان، و کنترل قند خون کمک کند. مطالعه ای جدید که در نشریه Journal of the American Heart Association منتشر شد، نشان داد که چای سبز توانایی کنترل کلسترول را نیز دارد. پژوهشگران چینی طی یک بازه زمانی شش ساله شرایط ۸۰,۱۸۲ مرد و زن را برای بررسی این که نوشیدن چای سبز برای سطوح کلسترول خوب مفید است یا خیر زیر نظر گرفتند. شرکت کنندگان در این مطالعه ۴۹ ساله یا پیرتر بودند.

پس از مد نظر قرار دادن عوامل سبک زندگی دیگر مانند ورزش، رژیم غذایی، مصرف نوشیدنی های الکلی، و سیگار کشیدن، پژوهشگران دریافتند که مصرف چای سبز آهنگ کاهش طبیعی سطوح کلسترول خوب، به ویژه در افرادی که بیشتر چای سبز بیشتری مصرف کرده بودند، را کند کرده است.

کنترل کلسترول با چای قرمز

مردم آفریقای جنوبی دیر زمانی است که از چای قرمز یا چای رویبوس برای اهداف پزشکی استفاده می کنند. این نوشیدنی مفید التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و می تواند مرگ سلولی (آپوپتوز) در سلول های سرطانی را نیز افزایش دهد. زمانی که طی یک مطالعه شرکت کنندگان به مدت شش هفته روزانه شش فنجان چای قرمز مصرف کردند، پژوهشگران متوجه تغییرات سلامت چشمگیری در آنها شدند. سطوح پلی‌فنول ها در خون این افراد به طور قابل توجهی افزایش یافت. پلی‌فنول ها آنتی اکسیدان هایی هستند که در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب از ما محافظت می کنند.

افزون بر این، مصرف چای قرمز با افزایش چشمگیر کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید همراه بود.

دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول

کاهش کلسترول با چای زنجبیل

برای بهبود گرفتگی های عضلانی و حالت تهوع، چای زنجبیل یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. و پژوهش ها نشان داده اند در شرایطی که نوشیدن این چای می تواند معده را آرام سازد، فواید محافظتی برای قلب نیز ارائه می کند.

نتایج یک مطالعه نشان داد که زنجبیل در مقایسه با دارونما توانایی قابل توجهی در کاهش کلسترول بد و افزایش سطوح کلسترول خوب دارد. و مطالعه ای دیگر با حضور سوژه های حیوانی نیز نشان داد که کارایی زنجبیل در بهبود سطوح کلسترول تقریبا برابر با داروی آتورواستاتین بوده است. برای تهیه چای زنجبیل می توانید این ماده غذایی را رنده کرده و روی آن آب جوش بریزید. سپس اجازه دهید چای به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشد.

چای نعناع بیابانی

نوشیدن منظم چای نعناع بیابانی تولید صفرا را تحریک می کند. صفرا مایعی است که به گوارش کمک می کند. صفرا توسط کبد ترشح می شود و در کیسه صفرا ذخیره می شود. برای تولید صفرا، بدن نیازمند استفاده از کلسترول است و این یکی از دلایل نیاز بدن به آن بوده و چرایی مشکل ساز بودن سطوح کم کلسترول را توضیح می دهد. نوشیدن چای نعناع بیابانی می تواند به متعادل کردن سطوح کلسترول از طریق استفاده بهتر از این ماده به جای ذخیره شدن و ایجاد انسداد در سرخرگ ها کمک کند.

مطالعه ای که توسط پژوهشگران برزیلی انجام شد، نشان داد سوژه هایی که چای نعناع بیابانی مصرف کرده بودند، کاهش سطوح کلسترول بد و تری گلیسیرید را تجربه کرده و سطوح کلسترول خوب این افراد افزایش یافته بود.

منبع : Seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شناخت دمنوش های مناسب برای کاهش کلسترول”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار