شغل شما قاتل خواب شماست!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 338
شغل شما قاتل خواب شماست!

شغل شما قاتل خواب شماست!

تحقیقی که اخیرا روی ۱۲۵۰۰۰ آمریکایی انجام شده، نشان داده که اصلی ترین دلیل بی خوابی یا کم خوابی های شبانه شغل افراد است. بر اساس این تحقیق که دانشگاه پنسیلوانیا آن را انجام داده، مشخص شده کسانی که شب ها برای مدتی کوتاه تر ، یعنی شش ساعت یا کمتر می خوابند در طول هفته یک ساعت و ۵۵ دقیقه بیشتر از بقیه افراد کار می کنند.

بر اساس این تحقیقات همچنین بزرگ سالانی که بیشتر از یک شغل دارند ۶۱ درصد بیشتر احتمال دارد که به جرگه کم خواب ها بپیوندند. کم خوابی مداوم هم می تواند تاثیری مستقیم روی سلامت افراد داشته باشد و به بالا رفتن میزان قند خون و افزایش وزن منجر شود. سعی کنید قبل از خواب از عرقیات گیاهی آرامش بخش استفاده کنید یا نوشیدنی های حاوی تریپتوفان مثل شیر ولرم یا دوغ بنوشید.

افزایش خواب شبانه با نور روزانه

وضعیت نور محل کارتان چطور است؟ پنجره دارید و نور طبیعی بیرون وارد محل کارتان می شود یا تعداد پنجره ها کم است و از لامپ های روشنایی کمک می گیرید؟ بر اساس مقاله ای که در مجله تحقیقات درمانی خواب چاپ شده ، اگر در طول روز بیشتر در معرض نور طبیعی باشید، شب ها خواب راحت تری خواهید داشت. این تحقیقات نشان داده کارمندانی که در محل کارشان تعداد پنجره های بیشتری داشته اند ، شب ها ۴۷ دقیقه بیشتر از کسانی که محل کارشان فاقد پنجره بوده خوابیده اند ! اگر محل کارتان فاقد نور طبیعی است می توانید از لامپ های با نور ملایم آبی کمک بگیرید.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شغل شما قاتل خواب شماست!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار