شست و شوی ورم‌ها با پوست پرتقال

مجموعه: مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 308
شست و شوی ورم‌ها با پوست پرتقال

شست و شوی ورم‌ها با پوست پرتقال

با توجه به اینکه تقریبا در فصل های سرد سال هستیم و زمان ، زمان استفاده از میوه های خوشمزه این فصل ها می باشد ، باید توجه کنیم که از این فرصت های خوب نهایت استفاده را در مصرف این گونه میوه ببریم . از جمله میوه های خوب و پر ویتامینی که در این فصل می تواند به کرار از آن استفاده کرد ، میوه پرتقال می باشد . ویتامین ث موجود در این میوه بسیار مفید برای بدن انسان می باشد . همچنین باید توجه داشت که از پوست پرتغال هم نباید غافل شد چرا که می تواند مرهم درد ها و ورم ها هم باشد.

استادیار گروه باغبانی و مدرس گیاهان دارویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز گفت: آب پرتقال هر اندازه که سردتر باشد و در یخچال نگهداری شود، ویتامین ث آن بیشتر حفظ می‌شود.

‌جاوید عمارت پرداز منطقه آذربایجان شرقی، افزود: برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است که پوست زردرنگ آن را بگیرید و با پوست سفید و پره‌های داخل آن بخورید، زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می‌کند.

وی تشریح کرد: لازم است بدانید که یک لیوان آب پرتقال، دارای ۱۲۰ میلی‌گرم ویتامین ث یعنی دو برابر مقدار توصیه شده در روز است و علاوه بر آن دارای مقادیری کلسیم، پتاسیم، نیاسین و اسید فولیک است‌.

عمارت پرداز ادامه داد: پرتقال گرچه اسیدی است، ولی شرایطی قلیایی در بدن پدیدار شده و برای افرادی که گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده، مفید است.

استاد گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز از جوشانده برگ‌های پرتقال گفت و یادآور شد: جوشانده برگ‌های پرتقال برای شست و شوی وَرم‌ها و کاهش درد مفید می‌دانند.

وی با اشاره به کاهش کلسترول خون با مصرف پست سفید پرتقال افزود: پوست سفید پرتقال و ورقه‌های نازک بین قسمت‌های داخل پرتقال بهترین دارو برای کاهش کلسترول خون است.

عمارت پرداز با اشاره به مزایای استفاده از پرتقال و پیشگیری از سرطان تاکید کرد: مصرف زیاد پرتقال علاوه بر پیشگیری از سرطان معده در پیشگیری از انواع دیگر سرطان‌ها نیز مؤثر خواهد بود. ‌

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شست و شوی ورم‌ها با پوست پرتقال”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار