سه نکته مهم هنگام جدایی

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 254
سه نکته مهم هنگام جدایی

سه نکته مهم هنگام جدایی

آغاز همیشه سرشار از امید و علاقه است و هنگامی که پس از مدتی این شادی و امید به یاس مبدل می شود و جدایی رخ می دهد. افراد به دنبال راهی برای خلاصی از درد حاصل از آن هستند. فراتموشی راه درستی برای این موضوع نیست. جدایی امری دردناک است، هر یک یا هر دو نفر درگیر یک رابطه، ناگهان شرایطی قرار می گیرند که باید از آنچه دوست دارند دست بکشند. در چنین شرایطی استفاده از روش های نادرست به جای رفتار صادقانه و قاطعانه می تواند صدمه های بسیار بیشتری به طرف مقابل بزند.

سه نکته مهم هنگام جدایی

هنگام خداحافظی قدردان باشید

هنگامی که به یک رابطه عاطفی پایان داده اید شایسته آن است که قدردانی خود را به طرف مقابل ابراز کنید. بگذارید او بداند که از به ثمر نرسیدن امیدها و آرزوهای مشترک تان غمگین هستید و دوران با او بودن برای شما قابل ستایش است. داشتن چنین رفتاری موجب می شود آن فرد احساس ارزشمند بودن کند و به این ترتیب خداحافظی خوشایندی برای هر دوی شما رقم بخورد.

از عشق سابق، شیطان نسازید

اگر سوی دیگر رابطه هستید و تصمیم این جدایی با شما نبوده است، کینه به دل نگیرید و تصویری بد و شیطان گونه از طرف مقابل در ذهن خود نسازید. چنین رفتاری انرژی شما را تلف می کند و احساسات ناخوشایندی مانند حس انتقام را در شما تقویت می کند. این نکته را باور کنید که به پایان رسیدن یک رابطه ناشی از قصور هر دو نفر شما بوده است و شما فرد مظلوم ماجرا نیستید.

بیهوده خواهش نکنید

وقتی طرف مقابل شما تصمیم می گیرد که رابطه اش را با شما قطع کند، برای ترمیم رابطه تلاش کنید اما التماس نکنید. هنگامی که کسی با قاطعیت خواستار پایان دادن به رابطه با شماست، راهکار درست آن است که پذیرنده باشید و بدانید که هر رابطه ای ممکن است یک روز پایان بپذیرد. داشتن چنین دیدگاهی به شما کمک خواهد کرد روح تان زودتر التیام یافته و با سرعت بیشتری به زندگی عادی باز گردید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “سه نکته مهم هنگام جدایی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار