سه نکته مهم برای خوابیدن!

مجموعه: اختصاصی سایت تعداد بازدید: 442
سه نکته مهم برای خوابیدن!

سه نکته مهم برای خوابیدن!

چندی قبل از فواید برهنه خوابیدن! برایتان سخن گفتیم. این بار نکات مهمی را در مورد خوابیدن به شما می گوییم. خواب یکی از نعمت های خداست که به انسان داده شده تا تجدید قوا کند و برای یک روز دیگر آماده شود . بی خوابی عواقب زیادی دارد . برای خوابیدن مناسب باید نکاتی را همواره در نظر داشته باشید تا خواب آسوده و آرامی را تجربه کنید. توجه به این نکات گفته شده باعث می شود تا حدالامکان خواب راحت تری را تجربه کنید.

۱/ لباس خواب مناسب

فقط قرار نیست برای مهمانی به فکر لباس باشید. لباس خواب باید متناسب با فصل انتخاب شود. بهترین لباس خواب، لباسی است که حدود یک سایز از اندازه بدن بزرگتر باشد. جنس آن باید نخی باشد. اگر بلوز و شلوار را انتخاب می کنید، کش یا بند شلوار نباید به شکم فشار بیاورد. رنگ آن نیز بهتر است روشن باشد.

۲/ دمای اتاق 

اگر لباس خواب و وسایل خواب تان نخ خالص باشد اما دمای اتاق در فصل تابستان روی دمای مناسب فصل زمستان تنظیم شده باشد، باز هم بی خواب می شوید. در فصل تابستان دمای اتاق باید بین ۲۰ تا ۲۲ درجه و در زمستان بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد باشد. به این دلیل که وسایل خواب و لباس خواب باعث اندکی افزایش دما نیز می شوند.

۳/ جریان هوا

اتاق خواب باید از تهویه مطلوب برخوردار باشد. در غیر این صورت با تجمع بوی نامطلوب پیاز داغ و سیر داغ همسایه که با بوی ادکلن یا عطر همسایه دیگر مخلوط شده و از راه کولر وارد فضای اتاق شده، بی خواب خواهید شد. باز کردن پنجره اتاق، استفاده از هواکش یا کولر با تهویه مطلوب و … از راهکارهای بهبود هوای داخل اتاق است. یادتان باشد، خانم ها نسبت به آقایان به بو حساس تر هستند.

نکته: بهترین بالش از جنس پر است. به این دلیل که هوا به راحتی داخل آن جریان می یابد و بسیار نرم است. جنس روکش آن نیز باید نخی باشد تا گردن و سر عرق نکند. سر باید در یک سوم میانی بالش قرار گیرد. حجم بالش نباید به اندازه ای زیاد باشد که سر خیلی بالاتر از شانه ها قرار گرفته یا این قدر کم باشد که سر پایین بیفتد. بهترین وضعیت طوری است که سر بین ۲ تا ۳ سانتی متر بالاتر از گردن قرار گیرد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “سه نکته مهم برای خوابیدن!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار