سنگ مرداب چیست و عوارض آن را می دانید؟

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی, سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 368
سنگ مرداب چیست و عوارض آن را می دانید؟

سنگ مرداب چیست و عوارض آن را می دانید؟

پرشین طب – سلامت پوست | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد سنگ مرداب مطالبی را برای شما قرار دهیم ، سنگ مردا ب چیست و چه عوارضی دارد؟ این محصول در متروها زیاد فروخته می شود و شاید طرفداران خاص خود را دارد ، چه عوارض پوستی برای سنگ مرداب در نظر گرفته اند؟ با ما همراه باشید.

سنگ مرداب چیست و عوارض آن را می دانید؟

دکتر روزیتا خوئینی، سرپرست واحد نظارت و ارزیابی فرآروده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به استقبال مردم از سنگ مرداب برای جلوگیری از تعریق شدید و بوی بد بدن، گفت: این سنگ از پودر کردن سنگ نقره به دست می آید که اغلب در عطاری ها به فروش می رسد که البته فروش آن در مترو هم دیده شده است.

در ارتباط با عوارض خطرناک استفاده از این ماده معدنی باید گفت وقتی سنگ نقره پودر می شود، فلزات سنگینی دارد که ۷۰ درصد آنها را اکسید سرب تشکیل می دهد که بسیار خطرناک است. استفاده از این ماده معدنی برای بدن خیلی خطرناک است، هر چند در جلوگیری از تعریق و بوی بد بدن موثر است. اما، باعث حساسیت پوستی، چشمی و تنفسی می شود و بافت لثه، سیستم عصبی مرکزی، خون و کلیه ها را تهدید می کند.

سنگ مرداب چیست

این محصول که به صورت غیر مجاز عرضه می شود و مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست. وجود فرآورده ای به این شکل، به هیچ وجه مورد تایید نیست و مردم باید دقت داشته باشند که محصولات سلامت محور دارای مجوز وزارت بهداشت و برچسب اصالت، را تهیه کنند.

وقتی یک محصول و فرآورده ای که در جعبه ای که فقط یک شماره تلفن روی آن نوشته شده است، به فروش می رود، مشخص است که نباید مورد استفاده قرار گیرد. وقتی، عوارض و خطرات یک محصول بیشتر از فواید آن است، ما به هیچ وجه استفاده از آن را توصیه نمی کنیم.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سنگ مرداب چیست و عوارض آن را می دانید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار