سلامت قلب و عروق با گیاه تاج خروس!

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 291
سلامت قلب و عروق با گیاه تاج خروس!

سلامت قلب و عروق با گیاه تاج خروس!

تاج خروس گیاهی گلدار است که بیش از ۵۵ گونه مختلف دارد. رنگ گل های این گیاه بنفش, قرمز و زرد است. این گیاه باید زیر نور خورشید باشد ، خاکش نیز می بایست ماسه ای باشد. مردمان جهان از گیاه تاج خروس بعنوان غلات و یا سبزی استفاده می کنند. فواید خاص این گیاه، مورد توجه همگان در سراسر کشور قرار گرفته است. حال ما در این مطلب تصمیم گرفته ایم که از فواید بی نظیر گیاه تاج خروس برای شما بگوییم.

گیاه تاج‌خروس عضو خانواده گیاهان گل‌دار تاج‌خروسیان است که شامل چغندر، اسفناج و کینوا می‌شود. وجه مشخصه این خانواده سرعت‌بالای رشد و طبیعت رقابتی آن‌ها است.

این گیاه سرشار از مواد مغذی و فوایدی است که natural news در گزارش اخیر خود به برخی از آن‌ها اشاره کرده است:

تکمیل منبع پروتئین: متناسب باکیفیت این گیاه متشکل از ۱۳ تا ۱۹ درصد پروتئین است که از پروتئین‌های موجود در غلات ماند برنج، ذرت و گندم‌سیاه بیشتر است. این پروتئین همچنین حاوی تمامی هشت آمینواسید ضروری است که این گیاه را به منبع خوبی برای تأمین پروتئین برای گیاهخواران بدل کرده است.

بدون گلوتن: تاج‌خروس نیز مانند کینوآ و گندم سیاه به طور طبیعی بدون گلوتن است. گلوتن نه‌تنها برای کسانی که از بیماری سلیاک رنج می‌برند مضر است برای هر کسی بدون هیچ حساسیتی نیز بد است زیرا پروتئینی را به نام زنولین فعال می‌سازد. همچنین حاوی فیتیک اسید است، ترکیبی شیمیایی که بسیاری از مواد معدنی مهم نظیر منیزیم را از فراهمی زیستی خارج می‌کند.

فایده برای قلب و عروق: روغن تاج‌خروس برای مریضان مبتلابه بیماری شریان‌های کرونری مفید است. همچنین در درمان تصلب شرایین یا باریک شدن شریان‌ها نیز مؤثر است.

سرشار از فیبر غذایی: یک فنجان گیاه تاج خروس پخته شده ۵ گرم فیبر غذایی دارد یا ۲۱ درصد نیاز روزانه ما را تأمین می‌کند. بخش اعظم این فیبر غیر قابل حل هستند که سالم و دست نخورده از روده‌ها عبور کرده و تأثیری ضد یبوستی دارد. همچنین حاوی فیبر حلال نیز می‌باشد که علاوه بر جذب آب و کاهش هضم از مزایای کاهش کلسترول نیز برخوردار است. بنابراین منبع مناسبی برای رژیم غذایی کاهش وزن است.

انبوهی از مواد معدنی: یک فنجان گیاه تاج خروس پخته شده ۲۹ درصد آهن، ۴۰ درصد منیزیم، ۳۶ درصد فسفر و ۱۰۵ درصد منیزیم بدن را تأمین می‌کند. همچنین حاوی مقدار بسیاری کلسیم، پتاسیم، روی، مس و سلنیوم است. در عوض فاقد بخش اعظم ویتامین‌ها به استثنای ویتامین B6 و فولیک اسید است.

منبع : salamaneh.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سلامت قلب و عروق با گیاه تاج خروس!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار