ساندویچ های معروف دنیا

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 420
ساندویچ های معروف دنیا

ساندویچ های معروف دنیا

در هر کشور غذا خوردن مردم با توجه به ذائقه مردم، عادات غذایی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی کشورشان متفاوت است. با این اوصاف هر کشور یک یا چند ساندویچ معروف و محبوب دارند. در اینجا با چند ساندویچ معروف برخی کشورها آشنا می شوید.

انگلستان

مردم این کشور دوست دارند حتی برای صبحانه شان هم ساندویچ بخورند. یکی از این ساندویچ ها، ساندویچ بیکن (یا سوسیس)، تخم مرغ، قارچ سرخ شده و پنیر است که معمولا با سس گوجه فرنگی سرو می شود. نوع دیگر ساندویچ صبحانه از نان تست برشته و کره با مارمالاد میوه تشکیل شده است. البته انگلیسی ها غذای معروف شان یعنی ماهی و سیب زمینی را هم به صورت ساندویچ می خورند. ساندویچ جالب دیگر این کشور لایه ای از خیارشور و چیپس است روی نان جو.

آمریکا

در این طرف دنیا همان طور که حدس می زنید محبوب ترین ساندویچ همبرگر و چیزبرگر است. مردمان خوش خوراک این کشور ساندویچ های دیگری چون مرغ یا گوشت کبابی با سالاد کلم، رست بیف، بیکن با کاهو و گوجه، استیک، چیلی برگر، ساندویچ بیف دودی را هم در لیست ساندویچ های معروفشان دارند. آمریکایی ها برای میان وعده بچه هایشان بین دو برش نان تست کره بادام زمینی می مالند. البته گاهی کره را هم به این ساندویچ ساده اضافه می کنند.

آلمان

در آلمان ماهی کبابی را با حلقه های پیاز لای نان های رولی مثل باگت می گذارند و بعد از برشته و تنوری کردن سرو می کنند. نوع دیگری از ساندویچ های آلمانی نان سبوس داری است که روی آن یک لایه کره مالیده شده با بیکن یا ژامبون دودی و حلقه های پیاز کامل می شود. آنها برش های میتلف یا همان خوراک گوشت چرخ کرده ادویه دار قالبی را هم با پنیر حرارت می دهند و به صورت ساندویچ لای نان سرو می کنند. ساده ترین ساندویچ در آلمان ساندویچ کالباس یا ژامبون در نان کره مالیده شده است.

برزیل

برزیلی ها در نان های بزرگ ساندویچی که به نان فرانسوی معروفند مخلوطی از رست بیف را با گوجه فرنگی و خیار شور و گاهی پنیر می خورند. آنها همچنین ساندویچ هایشان را با گوشت گوساله، مرغ و بیف کبابی درست می کنند. سس های مصرفی شان هم معمولا کچاپ (سس کوجه فرنگی)، مایونز و سس خردل است. سس مخصوص هم متشکل از کاهو، کلم، خیار شور، پیاز، گوجه فرنگی و گاهی پنیر سوئیسی هم دارند که در ساندویچ هایشان از آن استفاده می کنند.

ایتالیا

نان تست سفید را کمی مایونز می مالند و ساندویچی با تن ماهی و برش های زیتون و گاهی پنیر درست می کنند. البته کناره های برشته نان تست را جدا می کنند. ساندویچ های ایتالیایی به «پانینی» معروفند که در نان های مختلف ساندویچی مثل باگت آماده می شوند. داخل این نان که به صورت افقی برش داده شده با سالامی، مرغ کبابی و ورقه های گوشت، همبرگر، برش های زیتون و ورقه های پنیر پر می شود. این ساندویچ ها را تحت فشار گریل می کنند تا مواد داخلشان تنوری و پنیر آب شود.

فرانسه 

در فرانسه نان های گرد سبوس دار را با سالاد سبز شامل کاهو، گوجه فرنگی، خیار، آرتیشو، تخم مرغ آبپز و مخلوطی از پوره لوبیای پخته پر می کنند. فرانسوی ها در ساندویچ هایشان ترب، پیاز، فلفل سبز، ریحان و برش های زیتون سیاه یا سبز هم می ریزند. برای مزه دار کردن ساندویچ هم از روغن زیتون، سرکه، نمک، فلفل و سیر تازه استفاده می کنند. این گونه ساندویچ ها سرد سرو می شوند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ساندویچ های معروف دنیا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار