زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 3165
زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش

زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش می خواهیم در این نوشته در مورد زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش صحبت کنیم. اگر از علاقه مندان لیمو ترش هستید بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش

مصرف عصاره لیمو‌ترش در جلوگیری از سوء‌هاضمه بسیار مفید است چرا که پس از ورود به جهاز هاضمه به باکتری‌ها حمله و عملیات آنها را خنثی کرده و حالت اسیدیته و تخمیر را به وجود می‌آورد.

دکتر اردلان نبی‌زاده متخصص بیماری‌های گوارشی، ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به این که اختلالات مجاری گوارشی از جمله‌ سوء هاضمه از عمومی‌ترین شکایات بهداشتی افراد است، اظهار کرد: سوء هاضمه بر اثر باقی ماندن مقداری فضولات در قسمتی از روده بزرگ تولید می‌شود که به راحتی و با مصرف میوه پس از صرف غذا می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.

مصرف لیمو ترش

دلیل این امر دفع فضولات توسط میوه انجام شده و عمل جهاز هاضمه‌ تنظیم می‌شود.

این متخصص مصرف آب میوه و میوه پس از صرف غذا را تنها باعث ضدعفونی شدن جهازهاضمه ندانست و گفت: مصرف میوه سموم موجود در شرائین، پوست و کلیه‌ها را نیز دفع کرده و به سلامت هر چه بیشتر این قسمت‌های بدن کمک می‌کند.

زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش

وی با اعلام این که اغلب میوه‌ها برای پیشگیری از سو‌ءهاضمه مفیدند، گفت: البته از این میان مصرف لیموترش و سیب اثر مفیدتری داشته و در پیشگیری موثرترند.

این متخصص در پایان خوردن عصاره لیمویی که روی آتش پخته شده باشد را در برطرف ساختن سوء هاضمه موثر دانست و اظهار کرد: افراد می‌توانند برای از بین بردن اثرات سوء چربی بعد از خوردن هر غذای چرب عصاره لااقل یک عدد لیموترش را مصرف کنند.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زمان مناسب برای مصرف لیمو ترش”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار