رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن

مجموعه: آشپزی, تغذیه و بیماری ها, دستور پخت, مواد غذایی تعداد بازدید: 218
رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن

رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن می دانیم که رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن انواع مختلفی دارد. می خواهیم در این نوشته به معرفی رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن بپردازیم. در صورت تمایل به شما عزیزان همیشه همراه پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن

با وجود آن که چند نوع مختلف رژیم غذایی تخم مرغ وجود دارد، اما همه آن ها هدف یکسانی را دنبال می کنند. شما روز خود را با مصرف تخم مرغ شروع می کنید و همچنان می توانید کمی از مواد غذایی با پروتئین پایین مصرف کنید. برنامه رژیم تخم مرغ می تواند به شکل زیر باشد:

مواد غذایی با پروتئین پایین شامل:
تخم مرغ
مرغ
ماهی

میوه ها و سبزیجاتی که می توانید بخورید عبارتند از:
گریپ فروت
کلم بروکلی
مارچوبه
کدو سبز
قارچ ها
اسفناج

در نسخه سنتی رژیم تخم مرغ، تخم مرغ و یا منبع دیگری از پروتئین لاغر مانند مرغ یا ماهی را در هر وعده غذایی می توانید مصرف کنید. سبزیجاتی با کربوهیدرات و یا گریپ فروت در صبحانه و شام گنجانده می شود.

رژیم تخم مرغ

رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن

برنامه شماره ۱ رژیم لاغری تخم مرغ
صبحانه: ۲ عدد تخم مرغ آب پز شده و ۱ عدد گریپ فروت یا یک عدد تخم مرغ با اسفناج و قارچ
ناهار:کمی نان و کلم بروکلی ، سینه مرغ
شام: ماهی و سالاد سبزیجات

برنامه شماره ۲ رژیم لاغری تخم مرغ
نمونه دیگری از رژیم تخم مرغ شامل رژیم تخم مرغ و گریپ فروت است که در آن شما نیمی از گریپ فروت را با هر وعده غذایی می خورید. برنامه غذایی در این نمونه از رژیم غذایی شامل:
صبحانه : ۲ تخم مرغ پخته شده و ۱/۲ گریپ فروت
ناهار : سینه مرغ سرخ شده، کلم بروکلی و گریپ فروت
شام : ماهی و ۱/۲ گریپ فروت

برنامه شماره ۳ رژیم لاغری تخم مرغ
نسخه نهایی رژیم تخم مرغ هم که کمتر رایج است رژیم غذایی «سخت » تخم مرغ است. در این نسخه، فقط تخم مرغ پخته شده مصرف می شود. این رژیم غذایی توصیه نمی شود، زیرا بسیار مشکل است و می تواند باعث سوء تغذیه شود.

تخم مرغ دارای انواع مختلف مواد مغذی است،ارزش تغذیه ای تخم مرغ بسته به اینکه شما زرده آن و یا سفیده را مصرف می کنید، متفاوت است. سفیده تخم مرغ، به عنوان یک لایه محافظ برای جلوگیری از نفوذ باکتری های مضردور تا دور زرده قرار گرفته است. سفیده تخم مرغ از حدود ۹۰٪ آب و ۱۰% پروتئین تشکیل شده است. اگر زرده را حذف کرده اید و فقط سفید تخم مرغ را مصرف میکنید، ارزش تغذیه ای تخم مرغ به میزان قابل توجهی تغییر می کند.

سفیده تخم مرغ دارای پروتئین بالا و کالری کم است. در واقع، سفیده تخم مرغ حاوی حدود ۶۷٪ از تمام پروتئین موجود در تخم مرغ است. علاوه بر این، این پروتئین با کیفیت بالا، یک پروتئین کامل است. به این معنی که شامل تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای بدن است تا بدن قادر به انجام بهترین عملکرد باشد.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “رژیم تخم مرغ برای لاغر شدن”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار